• VI edycja Konkursu Literacko – Plastycznego „Spotkanie z Autorem”

• 26.03.2024 16:14
        • 26 marca 2024 r. w naszej szkole odbyła się VI edycja Konkursu Literacko – Plastycznego „Spotkanie z Autorem”, nad którym Honorowe Patronaty objęli:
          Burmistrz Miasta i Gminy Bodzanów – Pan Jerzy Staniszewski oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
          Naszym honorowym gościem tego dnia była Pani Ewa Nowak – pisarka i publicystka. Autorka felietonów, opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy konkursów oraz nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim z Panią Ewą, które udało się zorganizować, dzięki współpracy z Biblioteką Centrum Kultury w Bodzanowie.

• Był to dzień pełen wrażeń. O godzinie 9:00 w sali gimnastycznej rozpoczęliśmy oficjalnie uroczystość i powitaliśmy gości, a wśród nich:

- Panią Ewę Nowak – naszą Autorkę i gościa specjalnego;

- Panią Annę Krusiewicz oraz Panią Małgorzatę Gasik – przedstawicielki MSCDN-u wydział w Płocku;

- Panią Danutę Gałczyńską – Dyrektor Biblioteki Centrum Kultury w Bodzanowie:

- przybyłych na konkurs nauczycieli, opiekunów, wychowawców oraz uczniów, którzy dotarli do nas z następujących szkół: Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie, Szkoła Podstawowa im. abp. A. J. Nowowiejskiego w Słupnie, Szkoła Podstawowa im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi, Szkoła Podstawowa im. Cz. Hińca w Rogozinie.

Następnie młodzież startująca w Konkursie Literackim udała się do klasy z organizatorkami konkursu, aby rozwiązać test znajomości książki Pani Ewy Nowak „Pajączek na rowerze”, a pierwsza grupa uczniów z nauczycielami uczestniczyła w spotkaniu autorskim.

Po rozwiązaniu przygotowanych testów, na konkursowiczów czekał słodki poczęstunek i oczywiście największa atrakcja – spotkanie oko w oko z Autorką przeczytanej książki, w którym wzięła także udział druga grupa młodzieży. Czas bardzo szybko upłynął i uczniowie mieli sporo pytań do naszego gościa.

Na rozstrzygnięcie zmagań dotarł do nas także Pan Burmistrz Miasta i Gminy Bodzanów – Jerzy Staniszewski, który wręczył piękny upominek Pani Ewie Nowak, a następnie razem z naszymi gośćmi wręczył nagrody oraz dyplomy za udział w konkursach.

A wyniki przedstawiają się następująco:

Konkurs Plastyczny na portret Ewy Nowak

Kategoria klas IV – V

1. miejsce – Switłana Feniuk  - SP w Rębowie

2. miejsce – Zuzanna Oblińska – SP w Bodzanowie

3. miejsce – Patryk Łagiewka – SP w Cieślach

Wyróżnienie – Nikola Tomaszewska – SP w Liszynie

Kategoria klas VI – VIII

1. miejsce – Michalina Góralska – SP w Słupnie

2. miejsce – Kacper Gołębiewski – SP w Słupnie

3. miejsce – Wiktoria Szmulewicz – SP w Bodzanowie

Wyróżnienie – Oliwia Szmulewicz – SP w Miszewie

Konkurs Literacki – znajomość książki „Pajączek na rowerze”

1. miejsce – Wiktoria Pejta – SP w Rogozinie

2. miejsce – Oliwia Gorczyńska – SP w Bodzanowie

3. miejsce – Anna Jaruchowska – SP w Rogozinie

Wyróżnienie – Miłosz Dynarek – SP w Małej Wsi

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!