• Projekt Edukacyjny dla szkół podstawowych – Projekt z ZUS

• 06.04.2023 00:08
        • Celem Projektu z ZUS jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół podstawowych. „Projekt z ZUS” w interesującej formie uświadamia młodzieży jak ważne są ubezpieczenia społeczne. Zwraca uwagę uczniów na zasadę solidaryzmu społecznego, potrzebę ubezpieczania się i konieczność indywidualnego dbania o emerytalną przyszłość.
        • W ramach projektu uczniowie klas ósmych uczestniczyli w lekcjach przybliżających podstawowe informacje o systemie ubezpieczeń społecznych i ich znaczeniu w życiu każdego  człowieka. Zapoznali się z informacjami na temat świadczeń , które można uzyskać dzięki ubezpieczeniom. Następnie wzięli udział w etapie szkolnym konkursu na najlepszą pracę w  kategoriach (plakat, film) – wyjaśniającą, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.