• Obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

• 06.04.2023 00:27
        • W ramach obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w naszej szkole zostały podje te różne działania. Została  wykonana gazetka ścienna  eksponująca bohaterów związanych z wydarzeniem.         Biblioteka szkolna przygotowała wystawę książek o powstaniu styczniowym 1863 roku. Społeczność szkolna skorzystała z tej okazji, każdy miał możliwość wydobyć z danych pozycji informacje o walkach styczniowych.  Poza tym uczniowie wykonali prezentację multimedialną, dzięki której przybliżyli okoliczności wybuchu, historię przebiegu powstania, przedstawili sylwetki najważniejszych postaci związanych z tym ważnym wydarzeniem historycznym.
        • Podczas lekcji historii były omawiane przyczyny, przebieg, represje oraz znaczenie powstania dla Polski. Ponadto uczniowie mogli także sprawdzić swoją wiedzę o tym wydarzeniu historycznym, uczestnicząc w konkursie historycznym, który miał na celu upowszechnianie wiedzy o powstaniu, a także rozwijanie kompetencji kluczowych niezbędnych zarówno w procesie uczenia się, jak i w życiu codziennym.  Z  uczniów biorących  w nim udział wyłoniono trzech laureatów:

I miejsce – Stanisław Kopera (klasa VIa)

II miejsce – Antonina Szelągowska (klasa VIIIa)

III miejsce – Dagmara Śmigalska (klasa VIb), Bartosz Maciejewski (klasa VIa)

Gratulujemy zwycięzcom. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy licznie i aktywnie wzięli udział w upamiętnieniu powstańców styczniowych

Mamy nadzieję, że  podjęte działania poświęcone Powstaniu Styczniowemu miały pozytywny wpływ na  kształtowanie patriotycznej postawy naszych uczniów.