• Święto Chrztu Polski

• 16.04.2023 19:15
        • 14 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Święto Chrztu Polski. Na tę okoliczność zostały wykonane gazetki ścienne poświęcone temu ważnemu wydarzeniu w dziejach naszego państwa. Odbył się również uroczysty apel, podczas którego uczniowie przedstawili krótki rys historyczny związany z początkiem naszej państwowości i rozwojem chrześcijaństwa na ziemiach polskich.
        • Szczególny i wyjątkowy charakter wydarzeń z 966 roku w formie scenki teatralnej przedstawili uczniowie klasy 6a i 8a. Przebrani w stroje z tamtych czasów pokazali, jak przebiegł chrzest Mieszka I i jego poddanych, przybliżyli polityczny, kulturowy i religijny aspekt tego wydarzenia. Przedstawienie było doskonałą lekcją historii, a wspólne spotkanie całej społeczności szkolnej oraz stroje galowe w tym dniu - okazją do wyrażenia naszego patriotyzmu.

Więcej zdjęć tutaj: