• Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

• 25.04.2023 20:46
        • Dzień Ziemi to święto obchodzone 22 kwietnia. Jego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz próba uświadomienia, jak kruchy jest ekosystem planety. W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano gazetki dotyczące ochrony środowiska, na korytarzach  szkolnych pojawiły się plakaty i hasła o tematyce ekologicznej. Uczniowie i nauczyciele  ubrali się na zielono, pojawiło się wiele dekoracji w tym kolorze.

• Dla starszych uczniów została przygotowana prezentacja multimedialna oraz krótkie filmy i zestawy różnych zadań dotyczące Dnia Ziemi. W klasach młodszych dzieci wykonywały plakaty o tematyce ekologicznej. Wykonane prace ozdobiły szkolne korytarze.

Szkole obchody zakończyło przestawienie dla klas 1 -3,  o tematyce ekologicznej, przygotowane przez zuchy z 6 Gromady Zuchowej Błękitne Płomyki. Dzieci pod kierunkiem absolwentek naszej szkoły, a obecnie druhen przybocznych - Zuzi Moczyńskiej i Wiktorii Żal w przedstawionej inscenizacji zwróciły uwagę na konieczność segregacji, ochrony przyrody i dbania o naszą planetę - dom ludzi i zwierząt.