• Wycieczka klas drugich i trzecich w ramach programu Poznaj Polskę

• 28.05.2023 20:56
        • Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, w ramach programu "Poznaj Polskę" udali się na wycieczkę w najciekawsze zakątki Polski. Tym razem dzieci z klas 2a, 2b i 3a zwiedziły Szlak Piastowski.
        • Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Mysiej Wieży w Kruszwicy, gdzie nie tylko mieliśmy okazję do wejścia na sam jej szczyt, ale także w podziemiach mogliśmy przeczytać legendy związane z Kruszwicą oraz obejrzeć krótki film na temat historii tego niezwykłego miejsca. Nasza wyprawa nie mogła obyć się bez jazdy Koleją Wąskotorową. Podziwiając krajobrazy przejechaliśmy kolejką z Wenecji do Biskupina. Podzieleni na grupy zwiedzaliśmy Muzeum Archeologiczne - poznając tajniki życia ludzi od zarania dziejów, poprzez pierwsze osadnictwo/rolnictwo, aż do powstania osad słowiańskich i życia pierwszych Słowian. Każda z grup wzięła także udział w warsztatach edukacyjnych - "Od skorupki do naczynia", podczas których poznaliśmy tajniki pracy archeologa, a także sami mogliśmy przez chwilę się nimi stać. We Włocławku odwiedziliśmy Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia NMP, która także znajduje się na liście obiektów sakralnych programu Poznaj Polskę. Wróciliśmy pełni wrażeń, nowych doświadczeń, a zakupione pamiątki na pewno będą nam przypominać kolejne wspaniale, odwiedzone przez nas miejsca.

Więcej zdjęć tutaj: