• Warsztaty dla uczniów klas I, II, IV i VII dotyczące „Radzenia sobie z konfliktami”

• 01.06.2023 19:28
        • W maju odbyły się warsztaty dla uczniów klas I, II, IV i VII dotyczące „Radzenia sobie z konfliktami”. Umiejętność pokonywania sytuacji konfliktowych, opiera się na znajomości oraz praktycznym stosowaniu technik konstruktywnego rozwiązywania nieporozumień. Jest kompetencją niezbędną do prawidłowego funkcjonowania w ramach społeczeństwa, którą stale należy udoskonalać i rozwijać. Niezwykle ważnym jest zatem odpowiednie przygotowywanie uczniów do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami już od najmłodszych lat szkolnych poprzez kształtowanie w nich postaw sprzyjających budowaniu zgody.
        • W trakcie trwania warsztatów, uczniowie definiowali termin konfliktu oraz przedstawiali znane im style jego rozwiązywania. Uświadomili sobie, iż nie każdy sposób wyrażania emocji jest odpowiedni. Przy pomocy aktywnych metod pracy dostosowanych do wieku i możliwości poznawczych analizowali różnorakie podłoża konfliktów, prezentując skuteczne sposoby dochodzenia do kompromisu. Zajęcia prowadzone były przez przedstawicieli Małopolskiego Centrum Profilaktyki, dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bodzanowie.