• Wycieczka integracyjna z okazji Dnia Chłopaka - klasa IV a i IV b

• 17.10.2023 21:21
        • 5 października 2023 roku uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Płocka. Wyjazd odbył się z okazji Dnia Chłopaka.

• Najpierw uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Detektyw Archiwista” w Archiwum Państwowym w Płocku. Zajęcia poprowadziła p. kustosz Magdalena Młodziejewska. Uczniowie dowiedzieli się, że w płockim archiwum znajdują się dokumenty nie tylko istotne dla miasta i regionu, ale także dotyczące znanych postaci z naszej historii. Są to na przykład akty urodzenia, bądź akty ślubu Prezydenta Rzeczypospolitej w latach 1926–1939 Ignacego Mościckiego czy aktorki Miry Zimińskiej Sygietyńskiej. Zaprezentowano sposoby porządkowania i opisywania archiwaliów rodzinnych oraz samodzielnej ich konserwacji. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w tej lekcji, za co wszyscy otrzymali drobne upominki.

Następnie spacerkiem udaliśmy się do NovegoKina Przedwiośnie na uwspółcześnioną adaptację książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Czwartoklasiści uważnie śledzili losy głównego bohatera, psa Lampo.  Nie obyło się bez wielu emocji. Były  łzy smutku i wzruszenia, ale także uśmiech.  Przepiękny i wzruszający film o wspaniałym i wiernym psie oraz wierze w cud, zakończony happy endem, niewątpliwie trafił do serca każdego ucznia. Podjęte w ekranizacji zagadnienia, dotyczące empatii wobec słabszych, piękna przyjaźni między czworonogiem a człowiekiem, czy odpowiedzialnego korzystanie z Internetu i mediów społecznościowych, podkreślają walory artystyczne i edukacyjne filmu. Dzieciom bardzo spodobała się unowocześniona wersja przygód psa Lampo i Zuzi. Film pokazał jak wielkie serce mają zwierzęta i jak potrafią kochać. To był bardzo przyjemnie spędzony dzień.