• Sprzątnie Świata 2023

• Jak co roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata. 18 września uczniowie wraz z nauczycielami zbierali śmieci w naszej najbliższej okolicy. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

• Projekt "Nie zmarnuj swojego życia" - zespół RYMcerze

• Projekt "Nie zmarnuj swojego życia" powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE). 22 września, w ramach realizacji projektu, zespół odwiedził mury naszej szkoły. Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoimi historiami oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne również w swoich hip-hopowych kawałkach.
          • Obchody Dnia Patrona Szkoły - kpr. F. I. Grabowskiego

• Jak co roku we wrześniu obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym szkolnym kalendarzu. W tym roku to niezwykłe wydarzenie uczciliśmy uroczystym apelem w wykonaniu uczniów klasy IV B i VII A.
          • Dbamy o grób patrona szkoły kpr. F.I Grabowskiego oraz pomnik 13 straconych

• We wtorek 12.09 uczniowie klasy IV B i VIIIA udali się wraz z wychowawcą i nauczycielką w-fu na pobliski cmentarz by wspólnie posprzątać przy grobie patrona szkoły kpr. F.I Grabowskiego oraz przy pomniku 13 straconych. Uczniowie pozbierali liście, zagrabili przy grobach, wyrzucili stare znicze.
          •  Akcja "Narodowe Czytanie" w naszej szkole
            • Akcja "Narodowe Czytanie" w naszej szkole

• Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku do ogólnopolskiego czytania wybrano "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, gdyż jest to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.
          • 12. odsłona Narodowego Czytania

• W sobotnie popołudnie zebraliśmy się w Parku im. Mariusza Bieńka, żeby po raz dwunasty wziąć udział w ogólnopolskim wydarzeniu, jakim jest Narodowe Czytanie. W tegorocznej edycji czytaliśmy wspólnie fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Odczytane zostały najbardziej charakterystyczne fragmenty książki. Nie zabrakło barwnych opisów nadniemeńskiej przyrody, życia mieszkańców dworu i wiejskich zagród, ale również mających głębszy przekaz fragmentów, mówiących o relacjach, uczuciach i historycznych wydarzeniach, zwłaszcza tych związanych z Powstaniem Styczniowym.

Kolejne fragmenty powieści odczytali: Pan Jerzy Staniszewski - Wójt Gminy Bodzanów, Pani Beata Wrońska - emerytowany nauczyciel szkoły, Pani Anna Jakubowska - radna Gminy Bodzanów, Pani Danuta Gałczyńska - przedstawiciel Biblioteki Centrum Kutury, Pani Kinga Witkowska - sołtys Bodzanowa, Pani Katarzyna Krzeszewska - dyrektor ZPO, Julita Kulińska - uczennica klasy 7b oraz druhna Wiktoria Szmulewicz.

Bardzo dziękujemy wszystkim za ten wspólnie spędzony czas.

• Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Serdecznie zapraszamy na 12 odsłonę Narodowego Czytania. Spotkajmy się 9 września 2023 r. o godz. 17:00 w Parku Gminnym im. Mariusza Bieńka w Bodzanowie, by wspólnie pochylić się nad kartami znanej powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Spotkanie umili słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Pamiętajmy, iż literatura jako skarbnica wiedzy, kształtuje ponadczasowe wartości humanistyczne, które określają moralny wymiar człowieczeństwa. Nie rezygnujmy więc bez powodu z akcji, która pozytywnie kształtuje każdego bez względu na wie

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. O godz. 10.00 rozbrzmiał pierwszy dzwonek, który powitał zebranych w sali gimnastycznej uczniów, rodziców i nauczycieli.

Dyrektor szkoły - Pani Katarzyna Krzeszewska, przekazała wszystkie najważniejsze informacje dotyczące życia szkoły, przedstawiła uczniom poszczególnych klas ich wychowawców oraz sale lekcyjne. Życzenia i słowa wsparcia na rozpoczynający rok przekazał również uczestniczący w uroczystości Wójt Gminy Bodzanów - Pan Jerzy Staniszewski. Po części oficjalnej, uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania do swoich sal.