• Światowy Dzień Pluszowego Misia
            • Światowy Dzień Pluszowego Misia

            • Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom już od 121 lat. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości. Często pociesza, innym razem pomaga zasnąć.

              W tym roku nasz ukochany przyjaciel Miś celebrował swoje urodziny wspólnie z najmłodszymi uczniami. We wtorek już od rana, wraz z dziećmi pojawiły się w całej szkole misie – małe, średnie, duże i te bardzo, bardzo duże. Dzieci z radością uczestniczyły w wielu misiowych zabawach muzyczno-ruchowych. Śpiewały piosenki, nauczyły się wierszyka pt. „Miś” oraz obejrzały prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowej maskotki. Nie zabrakło misiowych zagadek, opowiastek, opisów swojego pluszaka, a także konkurencji sprawnościowych związanych z przysmakiem niedźwiadków, słodziutkim miodkiem. Na zakończenie tego niezwykłego dnia dzieci z kl. 2b uwiecznili swoją misiową rodzinkę w programie Paint. W tym tygodniu niemal każdego dnia pluszowe maskotki nadal towarzyszom najmłodszym na lekcjach oraz przerwach, co świadczy o ich ogromnym przywiązaniu do tej niezwykłej zabawki.

              Do zobaczenia za rok, kochany Misiu!

          • Babeczki - akcja charytatywna
            • Babeczki - akcja charytatywna

            • Dnia 15 listopada w naszej szkole została zorganizowana akcja charytatywna na rzecz Ignasia Łobody – ucznia Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Blichowie oraz Tymka Cholewińskiego z Płocka. Podczas przerw można było zakupić babeczki, wcześniej upieczone przez chętnych uczniów. Dzięki sprzedaży udało nam się zebrać ponad 2000 tys. zł. Pieniądze te zostały przekazane na pomoc w leczeniu chłopców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

              Ignaś Łoboda - potwierdzenie wpłaty

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
            • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

            • W piątek 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To piękne święto jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. Jak co roku uczniowie podczas krótkiej inscenizacji przypomnieli o podstawowych prawach najmłodszych. W formie krótkich wierszy i piosenek wspomnieli  o przywilejach przysługujących dzieciom.

              Zarówno starsi jak i młodsi mieli okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. W niebieskich barwach społeczność naszej szkoły zasygnalizowała również solidarność z wszystkimi dziećmi na całym świecie, których prawa są naruszane. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

          • Śladami jeża - spotkanie uczniów klas pierwszych
            • Śladami jeża - spotkanie uczniów klas pierwszych

            • 10 listopada obchodzony był Światowy Dzień Jeża. Z tej okazji 13 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu pt."Śladami jeża". Spotkanie było okazją do głębszego poznania życia tego zwierzątka, które ma ogromne znaczenie w świecie naszej przyrody. Na kanwie zabaw i treści literackich uczniowie wykazali się wiedzą przyrodniczą i poszerzali zainteresowania światem zwierzęcym. Ważnym punktem było zwrócenie uwagi na pożyteczny tryb życia jeży. Spotkanie było okazją do wielu przemyśleń i rozwiązań dotyczących ochrony tego zwierzątka i wyrabiania pozytywnego stosunku do świata przyrody.

          • Szkolny Konkurs Ekologiczno - Wędkarski
            • Szkolny Konkurs Ekologiczno - Wędkarski

            • 07 listopada 2023 r. kolejny raz w naszej szkole odbył się Szkolny  Konkurs Ekologiczno – Wędkarski. Organizatorem wydarzenia było szkolne Koło LOP w Szkole Podstawowej w Bodzanowie oraz Koło PZW nr 103 w Bodzanowie.
          • Wycieczka klas czwartych do Płocka
            • Wycieczka klas czwartych do Płocka

            • 16 listopada uczniowie klas czwartych  wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Płocka. Pierwszym punktem był seans w NoveKino Przedwiośnie. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy film „Sposób na ducha”. Jest to inspirowana  opowiadaniem „Duch z Canterville” Oscara Wilde’a animacja pełna humoru oraz literackich nawiązań. To nawiedzona komedia o duchu, który nie umie wystraszyć nieproszonych gości, ale za to jest w stanie zdjąć z siebie dawną klątwę. Film opowiada o nietypowej przyjaźni i odrzuceniu uprzedzeń. Relacja głównych bohaterów pokazuje, że nić porozumienia można nawiązać z każdym. Otwartość dziewczyny sprawia, że duch zmienia się na lepsze i po raz pierwszy od czasu śmierci, zaczyna komuś ufać. Znacznie milej żyć, kiedy dąży się do zgody, nie do kolejnych podziałów. Z wielkim zaciekawieniem wszyscy obejrzeliśmy film, który ukazał także jak odrzucenie, brak akceptacji i osamotnienie może wpłynąć na każdego,  dlatego bohaterka współczuła i pomogła okrutnie potraktowanemu przez los duchowi. Następnym punktem były warsztaty w Muzeum Mazowieckim - Kto ty jesteś? Na zajęciach dzieci przypomniały sobie czym jest godło, hymn i jaka flaga reprezentuje nasz kraj. Poznały znanych Polaków, dzięki którym możemy mówić o niepodległości oraz poznały najważniejsze osoby w Państwie. Obejrzeli także krótką prezentację, a następnie wykonali godło Polski. Oczywiście w drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda. Był to bardzo udany wyjazd.

          • Przerwa na czytanie
            • Przerwa na czytanie

            • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem akcji była promocja czytelnictwa oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książki w każdej sytuacji i każdym miejscu. W akcję zaangażowali się wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami administracji. Każdy czytał fragmenty swoich ulubionych książek przyniesionych z domu jak również wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

          • Spotkanie z bajką.
            • Spotkanie z bajką.

            • Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Wzruszają, bawią i przekazują prawdy życiowe. 5 listopada na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klas I-III przybyli do szkoły przebrani w piękne, bajkowe stroje. W klasach pierwszych odbyło się „Spotkanie z bajką”, które obfitowało w liczne zabawy. Dzieci rozwiązywały również zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach lub ukrytych obrazkach. Celem spotkania było utrwalenie dziecięcej wiedzy na temat znanych i lubianych bajek. Ten dzień przypomniał nam, jak niezwykłą wartość mają bajki. To był dzień pełen wrażeń i niekończącej się radości. 

          • Pokaz historyczny - Powstanie styczniowe
            • Pokaz historyczny - Powstanie styczniowe

            • Naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała zebranym przedszkolakom i uczniom klas 1 -8 pokaz historyczny po tytułem "Powstanie styczniowe", przypominając o przypadającej w tym roku 160. rocznicy wybuchu powstania. Dzieci miały okazję usłyszeć o rozbiorach Rzeczypospolitej i dążeniach Polaków do odzyskania niepodległości. Opowieściom o bohaterskiej walce o wolność, honor i ojczyznę towarzyszyła prezentacja kolekcji strojów oraz broni białej i palnej używanej podczas powstań. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w spektaklu: wcielali się w role kosynierów i zesłańców na Sybir, ćwiczyli musztrę i strzelali z muszkietów. Wykazali się także dużą wiedzą na temat powstania. Była to dla wszystkich bardzo ciekawa lekcja historii.

          • Gminny Turniej Unihokeja w Nowym Miszewie
            • Gminny Turniej Unihokeja w Nowym Miszewie

            • 14 listopada reprezentacje naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Turnieju Unihokeja, który odbył się na hali sportowej w Nowym Miszewie. Były to eliminacje do rozgrywek rejonowych. W obu kategoriach tym razem nie udało nam się wywalczyć awansu. Jednak była to dla nas cenna lekcja i dzięki tej rywalizacji nabraliśmy doświadczenia do dalszego rozwoju. Zespołom z Nowego Miszewa gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia na dalszych etapach turnieju.
               

          • Akcja „Kartka dla Rodaka”
            • Akcja „Kartka dla Rodaka”

            • W ramach tegorocznych działań kształtujących postawy patriotyczne wśród uczniów, uczniowie klasy 4b przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Rodaka” organizowanej przez Fundację dla Rodaka z Olsztyna. Uczniowie z wielką starannością przygotowali piękne podarunki. Prezentowały one między innymi: aniołki, świąteczne choinki, bałwanki czy dzwoneczki. Ponadto dzieci dołączyły świąteczne życzenia. Kraje, do których trafią pocztówki, to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Wielka Brytania, Chorwacja, Macedonia i Włochy. Mamy nadzieję, że wykonane przez uczniów kartki przysporzą Rodakom przebywającym z dala od ojczyzny wielu wzruszeń i będą miłą pamiątką z ojczyzny

          • 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
            • 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

            • Jak co roku, uroczyście obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. 10 listopada cała społeczność szkolna ubrana w odświętne galowe stroje zebrała się w sali gimnastycznej naszej szkoły na akademii szkolnej przygotowanej przez uczniów klas VI a, VI b oraz dwóch uczennic z klasy VII a.

                          Tym razem w nieco inny, taneczno – teatralny sposób młodzi aktorzy i tancerze przedstawili trudne losy naszej ojczyzny. Występowi artystycznemu towarzyszył piękny śpiew chóru szkolnego. Całość wzbudziła zachwyt publiczności i występujący otrzymali gromkie brawa i słowa uznania.

                          Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych artystów, którzy pięknie odegrali swoje role, tańczyli, śpiewali i recytowali. Była to piękna i wyjątkowa lekcja historii, którą zapamiętamy na długo.

          • XXVII Jesienne Biegi Przełajowe w Podgórzu.
            • XXVII Jesienne Biegi Przełajowe w Podgórzu.

            • 7 listopada 42 osobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XXVII Jesiennych Biegach Przełajowych w Podgórzu. Uczniowie startowali w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy spisali się na medal i każdy dał z siebie wszystko, a na wyróżnienie zasługują:
               
          • Wycieczka wolontariuszy
            • Wycieczka wolontariuszy

            • Dnia 8 listopada wolontariusze z naszej szkoły udali się do parku  wodnego ,,Suntago".  Od godziny 11 zaczęliśmy naszą zabawę w tym miejscu. Bawiliśmy się i integrowaliśmy. Mieliśmy do dyspozycji wiele basenów oraz zjeżdżalni. Na obiad zjedliśmy pyszną zupę i frytki z kurczakiem. Po basenach i innych atrakcjach udaliśmy się w stronę domu. Po drodze wstąpiliśmy do McDonald. Wycieczkę uważamy za udaną.  Dziękujemy Paniom Mirosławie Żaglewskiej, Magdalenie Strzeszewskiej i Aleksandrze Warzyńskiej  z GOPS i Centrum Wolontariatu w Bodzanowie za zorganizowanie tego wspaniałego wyjazdu.
               

          • Święto Dyni „Pumpkin Party”
            • Święto Dyni „Pumpkin Party”

            • We wtorek 31 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w naszej szkole został zorganizowany bal z okazji Święta Dyni „Pumpkin Party”.

              Uczniowie z klas 3a, 3b, 4a, 4b oraz 5a wraz z wychowawcami czynnie włączyli się w przygotowanie imprezy, przygotowując wcześniej dekoracje.

              Klasy wzięły ponadto udział w konkursie na przygotowanie najciekawszego plakatu związanego z tematem balu, które także stanowiły piękną dekorację sali gimnastycznej. Chętni uczniowie natomiast mogli wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy lampion z dyni. Rozstrzygnięcie obu konkursów nastąpiło w dniu Pumpkin Party.

              Wyniki konkursu na najciekawszy plakat:

              kategoria klasy I-III;

              I miejsce klasa IIIB,
              II miejsce klasa IIb,
              III miejsce klasa IIIa,

              kategoria klasy IV – VIII;

              I miejsce klasa VIa,
              II miejsce klasa IVa,
              III miejsce klasa IVb. 

              Wyniki konkursu na najpiękniejszy lampion z dyni:
              kategoria klasy I-III;
              I miejsce Julia Krawczyk (IIIa),
              II miejsce Nadia Kowalczyk (IIb),
              III miejsce Kuba Domański (Ib),

              wyróżnienia otrzymali: Kacper Krawczyk (Ib), Wojciech Szewczak (IIb), Julia Chiba (IIIa), Nikola Śwital (IIIa), Kamil Widzyński (IIIb),
              kategoria klasy IV – VIII; 
              I miejsce Kacper Rosiński (7a),
              II miejsce Mateusz Śmigalski (Va),
              III miejsce Pola Krawiec (7b),
              wyróżnienia otrzymali: Zofia Antczak (IVa), Oliwier Koper (IVa), Zuzanna Oblińska (IVb), Aleksandra Chojecka (VIb), Oliwia Gorczyńska (6b).

              Uczniowie, poprzebierani w fantazyjne stroje, mogli liczyć także na wspaniałą zabawę taneczną oraz wiele atrakcji, konkursów i zabaw przygotowanych i prowadzonych przez SU.  Dla wszystkich uczestników balu przygotowano sklepik, prowadzony przez uczniów oraz Radę Rodziców.

              Wszystkim, którzy pomogli zorganizować tę uroczystość, serdecznie dziękujemy!

          • Dary dla schroniska trafiły na miejsce
            • Dary dla schroniska trafiły na miejsce

            • 8 listopada wszystkie zebrane w naszej szkole dary dla zwierzaków ze schroniska w Płocku, zostały dostarczone na miejsce. Cieszymy się, że możemy pomagać i dziękujemy wszystkim naszym uczniom, którzy włączyli się w akcję.

          • Laboratoria Przyszłości - długopisy 3D
            • Laboratoria Przyszłości - długopisy 3D

            • ​​Uczniowie klasy 7a w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Cyfrowe eksperymenty" na zajęciach koła informatycznego poznali sposób działania długopisów 3D, które pojawiły się w naszej szkole w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Długopisy 3D to sprzęt, który rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i sprawność manualną.

          • „Groby niczyje”
            • „Groby niczyje”

            • 26 października wolontariusze naszej szkoły w ramach współpracy z Centrum Wolontariatu w Bodzanowie, wzięli udział w akcji „Groby niczyje”. Akcja prowadzona jest już od 2016 r.  i polega na sprzątaniu, czyszczeniu grobów podopiecznych GOPS-u.  W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych uczniowie uporządkowali cztery zaniedbane pomniki. Wolontariusze nie zapomnieli także o grobach nauczycieli. Jak co roku posprzątali także grób Patrona Szkoły i Pomnik 13-tu Straconych w czasie wojny mieszkańców Bodzanowa i okolic.
               

Powered by aSc EduPage