Szkołę reprezentowali:
Bartosz Maciejewski, Bartosz Maciejewski, Kuba Serwiński, Dominik Chyleński, Stanisław Kopera, Wiktor Krajewski, Igor Szmulewicz, Kacper Borzewski i Oskar Borzewski.
W październiku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego jako przewodnie ustanowiło hasło: „Poznajmy się w bibliotece”. W naszej bibliotece zorganizowano z tej okazji konkurs plastyczny dla klas I-VIII pt. „Baśniowy proporczyk, tajemnice skrywa”. Jesienny Kiermasz Taniej Książki - prowadzony we współpracy z Internetową Hurtownią i Księgarnią Tuliszków. Rozpoczęliśmy również ogólnopolski program dla bibliotek „Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka II” - Klub Supermocy. Na zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przeprowadziliśmy w szkole „Przerwę na czytanie”, podczas której każdy uczeń i nauczyciel czytał fragmenty swoich ulubionych książek przyniesionych z domu, jak również wypożyczonych z biblioteki.
7 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klasy VI a. Był to wyjątkowy czas, podczas którego społeczność szkolna w galowych strojach i z kotylionami na piersi, zgromadziła się, by uczcić pamięć o bohaterach walczących o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.
Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej scenki teatralnej i odśpiewania hymnu państwowego. W programie znalazły się krótkie dramy, taniec z flagami, recytacje wierszy patriotycznych oraz pieśni, które w wykonaniu uczniów poruszyły zgromadzonych. Występy artystyczne przybliżyły ważne wydarzenia z historii Polski, przypominając o trudnej drodze do odzyskania niepodległości.
Akademia spotkała się z ciepłym przyjęciem, a zaangażowanie uczniów i nauczycieli podkreśliło wagę tego święta. Był to dzień pełen powagi i refleksji, który zjednoczył nas w duchu patriotyzmu i szacunku dla narodowej historii.
W ramach tegorocznych działań kształtujących postawy patriotyczne wśród uczniów, uczniowie klasy 5b po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Rodaka” organizowanej przez Fundację dla Rodaka z Olsztyna. Uczniowie z wielką starannością przygotowali te swego rodzaju piękne podarunki. Prezentowały one między innymi świąteczne choinki, bałwanki czy Mikołaje.
Nasze świąteczne życzenia trafią do Polaków z Kazachstanu, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Obwodu Kaliningradzkiego, Gruzji i Armenii. Mamy nadzieję, że wykonane kartki przysporzą naszym Rodakom wielu wzruszeń i radości oraz będą dowodem na to, że Polska cały czas o nich pamięta. Kartki przesłane zostały do siedziby „Fundacji dla Rodaka”, która rokrocznie nawiązuje kontakt z Polakami zamieszkującymi różne zakątki świata. Przedstawiciele fundacji przesyłają im życzenia od polskich dzieci, wywołując u każdego niejednokrotnie łzy radości i wzruszenia.
Uczniowie klas piątych na lekcji historii mieli wyjątkową okazję przenieść się w czasie i doświadczyć sztuki kaligrafii hieroglifów egipskich. Podczas zajęć poczuli się jak starożytni skrybowie, ucząc się pisania symboli, które od wieków fascynują ludzi na całym świecie. Każda osoba w klasie miała za zadanie napisać za pomocą hieroglifów zdanie oraz swoje imię i nazwisko. Lekcja była nie tylko nauką, ale także świetną zabawą, która pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć historię i rozwój pisma. Uczniowie przekonali się, jak trudne było to zadanie. Piątoklasiści wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w lekcji, na pewno będą długo pamiętali pismo starożytnego Egiptu.
Powered by aSc EduPage