• Cyberprzemoc - spotkanie rodziców z policjantem

• W związku z coraz intensywniejszym występowaniem zjawiska cyberprzemocy, tj. agresywnych i nienawistnych komentarzy, wyzwisk, przekleństw, obelg wypisywanych na internetowych forach, 30 stycznia, odbyło się spotkania z policjantem dotyczące cyberprzemocy. Adresatami byli rodzice uczniów szkoły podstawowej.
          • Udział w akcji "Kartka dla Rodaka"

• Po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w ogólnopolskiej akcji  „Kartka dla Rodaka”. Nasi uczniowie własnoręcznie wykonali świąteczne kartki, które  wraz z życzeniami  zostały wysłane  rodakom  zamieszkałym poza granicami kraju:  w   Kazachstanie, Obwodzie  Kaliningradzkim, Czarnogórze, Białorusi, Ukrainie, Czechach, Belgii, Kanadzie, Armenii, Gruzji, Estonii, Mołdawii, Nowej Zelandii, Bośni i Hercegowinie,  na Litwie, Łotwie, w  Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Macedonii,  we  Włoszech,  w Irlandii, Szwajcarii i Norwegii.

• Wieczorek artystyczny „Wśród nocnej ciszy”

• W piątkowy wieczór mury Szkoły Podstawowej w Bodzanowie wypełniły się wspaniałymi gośćmi, którzy bardzo licznie przybyli na organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych, przy nieocenionej pomocy Rad Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Tęczowe Groszki, Wieczorek Artystyczny „Wśród nocnej ciszy”, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Bodzanów - p. Jerzy Staniszewski.

• I Festiwal Kolęd i Pastorałek

• W dniu 20.01.2023 r. w naszej szkole odbył się I Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym uczestniczyli uczniowie z sześciu szkół, łącznie z naszą placówką. Konkurs podzielony został na 3 kategorie: - solista klas 4 - 6; - solista klas 7 - 8; zespół wokalny klas 4 - 8.
          • Pokaz grupy ZAELEKTRYZOWANI - Poczuj chemię do fizyki

• W środę, 11 stycznia uczestniczyliśmy w pokazie pod nazwą "Poczuj chemię do fizyki". Mogliśmy obejrzeć eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi. Dowiedzieliśmy  się między innymi jak działa poduszkowiec, dlaczego zmienia nam się głos po wdychaniu helu, jak można otrzymać wodór, dlaczego sterowce zasilane wodorem mogły wybuchnąć. To była ciekawa lekcja fizyki i chemii.
          • Odpowiedzialność prawna nieletnich - warsztaty dla klas VI-VIII

• 9 stycznia w klasach VI-VIII odbyły się warsztaty dotyczące „Odpowiedzialności karnej nieletnich”. Poprowadził jest podkom. Dariusz Mroczkowski z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Wyjaśnił on, czym jest czyn karalny oraz jakie konsekwencje grożą osobom, które go popełniają.  Sprawca czynu zabronionego, który w chwili jego popełnienia nie ukończył 17 roku życia odpowiada przed Sądem Rodzinnym.
          • Konkurs szkolny na najpiękniej udekorowaną świątecznie klasę

• W czwartek, 5.01.2023 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Najładniej Udekorowaną Świątecznie Klasę zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie wszystkich klas bardzo się zaangażowali w wystrój swoich pracowni. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele nie będący wychowawcami, przyznawało punkty, które pozwoliły wyłonić zwycięzców.

• Pasowanie na czytelnika

• 21 grudnia 2022 r.  pierwszoklasiści zostali  czytelnikami szkolnej biblioteki. W świat książek swoich młodszych kolegów wprowadzili uczniowie klasy VIII a  inscenizacją  pt. "W świecie bajek".  Po obejrzeniu przedstawienia   pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, zobowiązując się  do przestrzegania zasad bibliotecznych i dbałości o wypożyczone książki. Następnie bibliotekarki dokonały pasowania na czytelników.  Na pamiątkę  każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki, natomiast klasy - pamiątkowe dyplomy oraz ,,Prośby książki’’. Nowo pasowani czytelnicy z ogromną radością  ruszyli do  biblioteki, by   samodzielnie wypożyczyć  pierwsze  książeczki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i upodobaniami.
                     Naszym najmłodszym  czytelnikom życzymy wielu fantastycznych  przygód i miłych wrażeń  podczas czytania. Mamy nadzieję, że pokochają książki i będą częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej.

• Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Dzień piżamy- obudź w sobie Anioła"

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i przy współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu, pod koniec grudnia, społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji charytatywnej “Dzień piżamy- obudź w sobie Anioła”. Jej pomysłodawcą jest Fundacja “Gdy liczy się czas”. Naszym celem było zebranie jak największej  kwoty, która następnie zostanie przekazana na działalność w/w fundacji.