• Podsumowanie Dnia Bezpiecznego Internetu

• Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole trwały na przełomie lutego i marca. Miały one na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
          • Podsumowanie Dnia Bezpiecznego Internetu

• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca w naszej szkole świętowaliśmy nadejście wiosny. Tego dnia uczniowie wykonywali wiosenne gaiki i tradycyjne marzanny oraz brali udział w grach integracyjnych. To był bardzo radosny czas!

Więcej zdjęć tutaj:
          • Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z Zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększanie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.
          • Warsztaty kulinarne w pizzerii ''U Jadzi''

• Klasy drugie bardzo lubią obchody nietypowych świąt w naszym kalendarzu, dlatego w ramach Międzynarodowego Dnia Pizzy udaliśmy się do Pizzerii "U Jadzi", żeby nie tylko skosztować tego pysznego, włoskiego dania, ale przede wszystkim, własnoręcznie je przygotować.
            • Szkolenie edukacyjno - obronne przed atakującymi psami

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, z których dowiedzieli się w jaki sposób zapobiegać i co robić, gdy zaatakuje pies. Warsztaty przeprowadzili doświadczeni trenerzy i behawioryści. To była wyjątkowa lekcja!
              Więcej zdjęć tutaj:
            • Ogólnopolska Akcja ''Cała Polska maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów''

• Dzieci z klas 2a i 2b bardzo angażują się w różnorodne akcje i projekty mające na celu podejmowanie działań zwracających uwagę na ochronę i dbałość o nasze środowisko przyrodnicze. Także tym razem przystąpiliśmy do kolejnej - Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasu”.

Czy wiecie, że w 2021 roku w naszym kraju było prawie 3500 pożarów lasów, z czego aż 2400 została wywołana z winy człowieka! Dlaczego o większości z nich nie słyszeliśmy? Ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli Strażacy i Leśnicy czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały. W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Tworząc Giga Laurkę, składającą się że wszystkich laurek nadesłanych od uczniów z całej Polski, chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za ich pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami. Nasi drugoklasiści z wielkim zaangażowaniem wykonali przepiękne prace - podziękowania, które zostaną dołączone do Giga Laurki.

• Dzień Kobiet w klasie III b

• Zgodnie z wieloletnią tradycją dzień 8 marca był bardzo uroczystym dniem w naszej klasie. Z tej okazji dziewczynki z klasy trzeciej b zostały obdarowane drobnymi upominkami. Otrzymały od chłopców bransoletki z własnym  imieniem oraz słodkie prezenty. Oczywiście były też życzenia i tradycyjne "Sto lat". Wychowawczyni otrzymała również bukiet z serdecznymi życzeniami. Szczególnie atrakcyjnym momentem był spacer do pizzerii na wspólny poczęstunek. Z dziewczęcych twarzy uśmiech nie schodził przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się niezwykle, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Czuć było wyjątkową atmosferę tego dnia.

• Apel z okazji Dnia Myśli Braterskiej

• Z okazji Dnia Myśli Braterskiej - święta harcerzy i skautów na całym świecie, w szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez zuchy i harcerzy wraz z drużynowymi. Braterstwo to nie jest jednomyślność, a ciągła życzliwość dla drugiego człowieka. To bliskość, wspólnota, solidarność, koleżeństwo. Tak wiele wartości kryje się w tym jednym słowie.
          • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Polskie święto państwowe zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 w celu upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.