• Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny
            • Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny

            • 05.01.2024 r., podczas Wieczorku Artystycznego „Gdy się Chrystus rodzi...”, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny, zorganizowanego przez Radę Rodziców i świetlicę szkolną. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: klasy I - III i klasy IV - VIII. A oto lista laureatów:
               
          • Spotkanie z Panem Przemysławem Jakóbczykiem
            • Spotkanie z Panem Przemysławem Jakóbczykiem

            • 5 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Przemysławem Jakóbczykiem – autorem książek dla dzieci. Wydarzenie zainicjowane przez Bibliotekę Centrum Kultury rozpoczęło się od wręczenia książki „Dzieje Bodzanowa i okolic” prelegentowi przez Pana Jerzego Staniszewskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Bodzanów. W sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie klas II – VI mogli posłuchać prelekcji o procesie powstawania książki. Dowiedzieli się m.in.: Ile czasu zabiera cały proces wydawniczy? Kim są: autor, redaktor, recenzent, korektor, grafik oraz redaktor? Co to jest kod ISBN? Co to jest patronat medialny? Czym jest wena? Czy pisanie uzależnia?
              Było to niezwykle inspirujące spotkanie, na koniec którego można było kupić książki naszego gościa oraz zdobyć autografy.

          • Udział w słuchowisku edukacyjnym "Bombka z Memmingen"
            • Udział w słuchowisku edukacyjnym "Bombka z Memmingen"

            • czniowie klas 4 b, 7a i 7 b wzięli udział w projekcie zrealizowanym we współpracy kampanii BohaterON – włącz historię! i z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Słuchowisko edukacyjne “Bombka z Memmingen” w reżyserii Macieja Mydlaka powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn. Jest to opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego. Akcja rozgrywa się 24 grudnia 1944 r. 16-letni Aureliusz Dembiński znajduje się w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen, do którego trafił po upadku Powstania Warszawskiego. Jest z dala od rodziny i Polski, o którą walczył. I choć z czasem ułożył sobie życie poza Ojczyzną, nigdy o niej nie zapomniał. Podczas zajęć  uczniowie poznali losy ludzi, którzy brali udział w II wojnie światowej i w Powstaniu Warszawskim, porównali także swoje i dawne tradycje i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia. Po omówieniu losów pana Aureliusza i wypełnieniu kart pracy, uczniowie wykonali bombkę na wzór tej, którą bohater słuchowiska zrobił w 1944 r. w Stalagu VII B w Memmingen – bombkę z orzełkiem, wykonaną z bibuły i kleju z wody i mąki.
              Była to nietypowa lekcja historii, wzruszająca i przypominająca, że dobro i wartości oraz mały skrawek papieru przekształcony w wyjątkową bombkę, dają nadzieję na lepszą przyszłość oraz, że zawsze nawet mimo niewoli można zachować tradycje i symbole narodowe.

          • Warsztaty w Bibliotece Centrum Kultury w Bodzanowie
            • Warsztaty w Bibliotece Centrum Kultury w Bodzanowie

            • 15 grudnia uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą uczestniczyli w warsztatach świątecznych przeprowadzonych przez panie z Biblioteki Centrum Kultury w Bodzanowie. Podczas zajęć uczniowie własnoręcznie wykonali cudowne bałwanki z białych skarpetek. W trakcie warsztatów panowała prawdziwie świąteczna atmosfera, wszyscy wspaniale się bawili. Przepiękne bałwanki uczniowie zabrali do domów. Dziękujemy Paniom za twórcze zajęcia i wspaniałą atmosferę.

          • Projekt „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023"
            • Projekt „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023"

            • W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 4b przystąpili do projektu „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023”, którego celem było przybliżenie dzieciom tematyki praw dziecka i uświadomienie uczniom, że posiadają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie obowiązków. Uczniowie na zajęciach zapoznali się z Konwencją o prawach dziecka i obejrzeli prezentacje multimedialne.  Pracując w grupach wykonali piramidę praw dziecka i zilustrowali wybrane prawa. Dowiedzieli się także, gdzie szukać pomocy, gdy ich prawa są łamane. Na kolejnych zajęciach zapoznali się z historią Malali, która walczyła o prawa dziecka oraz przygotowali listę sytuacji, kiedy prawa dziecka są realizowane lub niestety łamane. Była to dla wszystkich bardzo pouczająca lekcja.

              Uczniowie włączyli się także w szkolne obchody Dnia Praw Dziecka. Przygotowali plakaty i wykonali gazetkę na korytarzu.  24 listopada wzięli udział w apelu, w tym dniu uczniowie całej szkoły byli ubrani na niebiesko lub mieli niebieski element stroju, solidaryzując się z dziećmi, których prawa są łamane. Ze szkolnego radiowęzła rozbrzmiewały podczas przerw piosenki o dzieciach i ich prawach. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem i obywatelem.

          • Projekt „BohaterON w Twojej Szkole”
            • Projekt „BohaterON w Twojej Szkole”

            • W październiku uczniowie klasy 4b uczestniczyli w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego oraz współczesnego patriotyzmu a także edukację społeczeństwa, i promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX. Uczniowie podczas zajęć wysłuchali słuchowiska „Mały” roznosiciel nadziei” i pracując w grupach przedstawili wydarzenia na osi czasu. Następnie wspólnie zastanawiali się i dyskutowali o roli dzieci podczas powstania warszawskiego oraz niebezpieczeństw na jakie byli narażeni. Na zakończenie uczniowie wykonali karty pracy i pokolorowali obrazki dotyczące projektu. Na kolejnych zajęciach uczniowie z radością uczestniczyli w wirtualnym spacerze po Muzeum Powstania Warszawskiego i zapoznali się z biografiami  niektórych Powstańców. Na zakończenie projektu napisaliśmy podziękowania i życzenia dla Powstańców Warszawskich w wirtualnymi miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

          • Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VII i VIII - "W sieci uzależnień" oraz "Gra emocji"
            • Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VII i VIII - "W sieci uzależnień" oraz "Gra emocji"

            • 5 stycznia odbyły się warsztaty profilaktyczne skierowane do uczniów klas VII pod nazwą "W sieci uzależnień" oraz dla uczniów klasy VIII - "Gra emocji". Zajęcia dotyczyły nadużywania internetu, siecioholizmu, cyberprzemocy, konsekwencji nadmiernego i niekontrolowanego korzystania z internetu, wypracowania zasad bezpiecznego korzystania z współczesnych mediów.
          • Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych
            • Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych

            • We wtorek, 2 stycznia, w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Najładniej Udekorowaną Świątecznie Klasę zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy uczniowie bardzo się zaangażowali w wystrój swoich pracowni. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów uczniowskiego i klasowych przyznawało punkty, które pozwoliły wyłonić zwycięzców.
              W kategorii klas I-III przyznano klasom następujące miejsca:
              I miejsce IIIa i IIIb
              II miejsce Ib
              III miejsce Ia.

              W kategorii uczniów starszych rywalizacja była równie wyrównana. Jury postanowiło nagrodzić następujące klasy:
              I miejsce VIa i VIb
              II miejsce IVb
              III miejsce Va.


               
          • Wigilie klasowe
            • Wigilie klasowe

            • Wigilia klasowa to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Spotkania wigilijne w klasach uczniowie rozpoczynali od łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Następnie zasiadali do wspólnego stołu, na którym znajdowały się przeróżne pyszności. 

          • Jasełka Bożonarodzeniowe
            • Jasełka Bożonarodzeniowe

            • Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Cieszymy się, że mogliśmy powrócić do tradycji naszej szkoły, którą są coroczne jasełka przygotowywane przez naszych uczniów pod opieką nauczycieli. W tym dniu zostało również przekazane przez Zuchów i Harcerzy na ręce Pani Dyrektor Betlejemskie Światło Pokoju. Swoją obecność zaszczycił nas również Ksiądz Proboszcz Sławomir Detmer. 

          • LET'S CELEBRATE SPECIAL DAYS - CHRISTMAS
            • LET'S CELEBRATE SPECIAL DAYS - CHRISTMAS

            • W ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej "Let's celebrate special days" na zajęciach języka angielskiego została przeprowadzona lekcja tematyczna - Christmas. Uczniowie klasy 7a w tym dniu przypomnieli sobie podstawowe słownictwo związane ze świętami przy pomocy zadań takich, jak wykreślanka słowna, domino słowno-obrazkowe, jak również wykonali ćwiczenie na rozumienie ze słuchu uzupełniając brakujące słowa w znanej i popularnej dla wszystkich angielskiej piosence Last Christmas. 

          • Pasowanie na czytelnika
            • Pasowanie na czytelnika

            • 20 grudnia 2023r, pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. W świat książek swoich młodszych kolegów wprowadzili uczniowie klasy IV B , krótką inscenizacją w trakcie której pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, zobowiązując się  do przestrzegania zasad biblioteki i dbałości o wypożyczone książki. Następnie każdy został pasowany na czytelnika i otrzymał pamiątkową zakładkę. Na ręce wychowawców zostały przekazane pamiątkowe dyplomy oraz „Prośby książki”. Nowo pasowani czytelnicy z ogromną radością ruszyli do biblioteki, by samodzielnie wypożyczyć pierwsze książeczki zgodnie ze swoimi upodobaniami. Naszym nowym czytelnikom życzymy wielu fantastycznych przygód i miłych wrażeń podczas czytania.

          • Spotkanie z alpakami w kinie Przedwiośnie
            • Spotkanie z alpakami w kinie Przedwiośnie

            • W tym miesiącu  uczniowie klas pierwszych i drugich po raz drugi zawitali do kina. Tym razem w kinie Przedwiośnie w Płocku mieli możliwość uczestniczyć w lekcji z alpakami. W czasie warsztatów dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat tych niezwykle przyjaznych zwierząt, o czym mogli naocznie się przekonać. Poznali Julka i Leo, nakarmili ich, a nawet pogłaskali. Podczas spotkania panowała spokojna atmosfera, by nie spłoszyć zwierząt. Nasi uczniowie spisali się na medal.

              Po spotkaniu z alpakami obejrzeli film pt. „Trole 3”.

              To był bardzo udany wyjazd.

              Galeria zdjęć: https://zpobodzanow.edupage.org/news/?gtnid=686#photos:album:706

          • Wyniki konkursu plastycznego pt. „Portret Pluszowego Misia”
            • Wyniki konkursu plastycznego pt. „Portret Pluszowego Misia”

            • Znamy wyniki kolejnej edycji szkolnego konkursu artystycznego:
              PORTRET PLUSZOWEGO MISIA.
              Oto lista autorów zwycięskich prac:
              Klasa 1:
              I miejsce: Marcin Nowacki, kl. 1a
              II miejsce: Iga Kopońska, kl. 1b
              III miejsce: Julia Żal, kl. 1a
              Wyróżnienie: Anna Pielaszewska, kl. 1a
              Klasa 2:
              I miejsce: Konrad Kwiatkowski, kl. 2b
              II miejsce: Natalia Masłowska, kl. 2a
              III miejsce: Liliana Bętlewska, kl. 2b
              Wyróżnienie: Wojciech Szewczak, kl. 2b
              Klasa 3:
              I miejsce: Amelia Milczarek, kl. 3a
              II miejsce: Kacper Żabolicki, kl. 3a
              III miejsce: Natalia Wojciechowska, kl. 3a
              Wyróżnienie: Adam Koper, kl. 3a
              Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
              Wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbędzie się w najbliższy czwartek, 21.12.2023 r. na sali gimnastycznej, bezpośrednio po szkolnej uroczystości bożonarodzeniowej (na 3 godz. lekcyjnej).
              Galeria zwycięskich prac: 
          • „Słowa pięknie zapisane” – konkurs recytatorski
            • „Słowa pięknie zapisane” – konkurs recytatorski

            • W piątek 15 grudnia uczennica klasy VII b Julita Kulińska reprezentowała naszą szkołę w konkursie recytatorskim „Słowa pięknie zapisane” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. abp. Antoniego Julina Nowowiejskiego w Słupnie. Tym razem Julita przygotowała utwór Wisławy Szymborskiej pt. „Miłość szczęśliwa”. Była to kolejna okazja do zdobycia cennego doświadczenia w deklamowaniu tekstu z pamięci i nauka walki ze stresem. Gratulujemy Julitko i życzymy dalszych sukcesów.
          • „Rodacy Bohaterom”
            • „Rodacy Bohaterom”

            • „Rodacy Bohaterom”
              W szkole została przeprowadzona akcja charytatywna „Rodacy Bohaterom”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Odra – Niemen. W ramach działań oprócz zbiórki darów Wolontariusze wykonali kartki świąteczne z życzeniami, które zostaną przekazane polskim kombatantom na Kresach. Za włączenie się  do akcji wszystkim bardzo dziękujemy.
               

Powered by aSc EduPage