• Zbiórka na rzecz podopiecznych Płockiego Hospicjum
            • Zbiórka na rzecz podopiecznych Płockiego Hospicjum

            • W grudniu Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę na rzecz podopiecznych Płockiego Hospicjum. Dzięki zaangażowaniu i ofiarności uczniów oraz ich rodziców udało się zebrać dużo artykułów higienicznych, które zostały przekazane potrzebującym. Serdecznie dziękujemy za okazane serce. Kolejny raz zdaliśmy bardzo ważny egzamin – z miłości do bliźniego. Wszystkim darczyńcom raz jeszcze bardzo dziękujemy!!!

               
          • Kartki świąteczne
            • Kartki świąteczne

            • Nasza szkoła przyłączyła się do akcji wykonania pocztówek świątecznych dla pacjentów i ich rodziców z Centrum Zdrowia Dziecka oraz dla seniorów z innych szpitali, którzy  w okresie świątecznym właśnie tam przebywają. Łącznie wykonaliśmy ponad 120 kartek. Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za okazałe serce, dobro i pomoc, aby umilić ten czas, tym, którzy nie mogą go spędzać w domu. Jesteście wielcy! 

          • IV Młodzieżowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej
            • IV Młodzieżowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

            • 13 grudnia 2023 r. dwie uczennice naszej szkoły Julita Kulińska i Dagmara Śmigalska z klasy VII b wzięły udział w IV Młodzieżowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej w Czerwińsku. Był to debiut recytatorski obu dziewczynek, które zaprezentowały wiersze Władysława Broniewskiego. Konkurencja była bardzo duża, gdyż w kategorii szkół podstawowych wystartowało ponad 30 uczestników. Tym razem nie udało się zająć miejsc, ale obie nasze recytatorki dostały dyplomy uznania. Wróciliśmy z cennym doświadczeniem oraz przemyśleniami na przyszłość.
              Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów!
          • Zbiórka żywności - nasi wolontariusze w akcji!
            • Zbiórka żywności - nasi wolontariusze w akcji!

            • W sobotę 9 grudnia 2023 r., grupa wolontariuszy z naszej szkoły już po raz kolejny, wzięła udział w zbiórce żywności. Zbiórkę przeprowadzono w 5 sklepach, a zorganizowało ją Centrum Wolontariatu przy GOPS w Bodzanowie. Zebrane produkty będą przekazane dla rodzin najbardziej potrzebujących z terenu Gminy Bodzanów. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie, a darczyńcom za przekazane produkty.
               

          • Mikołajki
            • Mikołajki

            • Mikołajki to magiczny dzień w roku, na który czekają wszystkie dzieci. To czas, kiedy już wszędzie unosi się niepowtarzalny, świąteczny klimat! Zapach świerku, kolorowe lampki i wszechobecna świąteczna muzyka: to wszystko sprawia, że jesteśmy weselsi i chcemy nawzajem sprawiać sobie drobne przyjemności. 

          • Dzień Olimpijski w Szkole Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie
            • Dzień Olimpijski w Szkole Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie

            • 1 grudnia uczniowie klasy VII a, VII b, oraz VIII a wraz z opiekunami wzięli udział w Dniu Olimpijskim w Szkole Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie.

              W tym dniu mieliśmy przyjemność poznać i porozmawiać z mistrzem olimpijskim Dariuszem Kowalukiem. Dariusz Kowaluk to lekkoatleta, mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 m z Tokio (2020). Podczas spotkania chętni uczniowie mogli również wziąć udział w mini rozgrywkach sportowych. Z naszej szkoły w kategorii chłopców I miejsce zajął Stanisław Kopera, natomiast III miejsce Jakub Dądzik. Spotkanie zostało  zorganizowane z inicjatywy Wójta Gminy Bodzanów pana Jerzego Staniszewskiego, w ramach cyklu akcji sportowych i edukacyjnych "MAZOWSZE ZDROWO I SPORTOWO" w ramach 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego.

               

          • Nietypowe mikołajki w klasie VI a
            • Nietypowe mikołajki w klasie VI a

            • W tym roku szkolnym klasa VI a mikołajki zorganizowała sobie nieco wcześniej, bo już w nocy z 1. na 2. grudnia. A wszystko to dlatego, że postanowiliśmy spędzić je zupełnie inaczej niż zwykle i zorganizowaliśmy nocowanie w szkole.

              Byliśmy mocno podekscytowani, ponieważ część z nas nigdy nie miała okazji spać w murach naszej podstawówki. Wieczór, a właściwie noc zaplanowaliśmy w najdrobniejszych szczegółach. Spotkaliśmy się o godzinie 18:00, wypakowaliśmy rzeczy w naszej sali i najpierw przystroiliśmy świątecznie naszą klasę. Ubraliśmy choinkę, a gdy mieliśmy już odpowiedni klimat na resztę wieczoru, przebraliśmy się w stroje sportowe i poszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie mogliśmy pograć w piłkę i pobawić się ruchowo.

                          Gdy już się nieco zmęczyliśmy, przebraliśmy się i udaliśmy się do sklepu, aby uzupełnić zakupy, a chwilkę potem podzieliliśmy się na dwie grupy i wspólnie, własnoręcznie przygotowaliśmy gofry i popcorn. Wykorzystaliśmy do tego sprzęt szkolny z programu „Laboratoria przyszłości”. Podczas wspólnego kucharzenia było dużo śmiechu – sprawdzaliśmy kto dobrze ubił białko i na szczęście obyło się bez wyrzucenia go sobie na głowę. Gofry wyszły bardzo smaczne, a my czekaliśmy na dalsze atrakcje.

              Postanowiliśmy nieco odsapnąć i rozłożyliśmy materace i śpiwory, aby położyć się i obejrzeć film. W naszej sali projekcyjnej czuliśmy się jak w kinie. Dodatkowo zjedliśmy popcorn i było bardzo sympatycznie.

              Jednak około północy przygotowaliśmy się do zabawy w chowanego. Klimat nocy i pogaszone na korytarzach światła, sprzyjały atmosferze tajemniczości i dodawały zabawie dreszczyku emocji. Super było chować się w zakamarkach szkoły przed nauczycielami. Kolejną zabawą, do której wykorzystaliśmy latarki, było odnajdywanie fantów pochowanych w szkole. Niektóre z nich były tak dobrze ukryte, że cała gra zajęła nam ponad godzinę.

              Nadal mieliśmy niespożyte siły i około 2 w nocy zaczęliśmy grać w planszówki, a potem włączyliśmy kolejny film. Niektórym z nas oko przymknęło się około 5 nad ranem, a niektórzy nie spali w ogóle. Uważamy, że był to naprawdę świetny czas i nie możemy się doczekać kolejnej nocki w naszej szkole.  

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia
            • Światowy Dzień Pluszowego Misia

            • Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom już od 121 lat. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości. Często pociesza, innym razem pomaga zasnąć.

              W tym roku nasz ukochany przyjaciel Miś celebrował swoje urodziny wspólnie z najmłodszymi uczniami. We wtorek już od rana, wraz z dziećmi pojawiły się w całej szkole misie – małe, średnie, duże i te bardzo, bardzo duże. Dzieci z radością uczestniczyły w wielu misiowych zabawach muzyczno-ruchowych. Śpiewały piosenki, nauczyły się wierszyka pt. „Miś” oraz obejrzały prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowej maskotki. Nie zabrakło misiowych zagadek, opowiastek, opisów swojego pluszaka, a także konkurencji sprawnościowych związanych z przysmakiem niedźwiadków, słodziutkim miodkiem. Na zakończenie tego niezwykłego dnia dzieci z kl. 2b uwiecznili swoją misiową rodzinkę w programie Paint. W tym tygodniu niemal każdego dnia pluszowe maskotki nadal towarzyszom najmłodszym na lekcjach oraz przerwach, co świadczy o ich ogromnym przywiązaniu do tej niezwykłej zabawki.

              Do zobaczenia za rok, kochany Misiu!

          • Babeczki - akcja charytatywna
            • Babeczki - akcja charytatywna

            • Dnia 15 listopada w naszej szkole została zorganizowana akcja charytatywna na rzecz Ignasia Łobody – ucznia Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Blichowie oraz Tymka Cholewińskiego z Płocka. Podczas przerw można było zakupić babeczki, wcześniej upieczone przez chętnych uczniów. Dzięki sprzedaży udało nam się zebrać ponad 2000 tys. zł. Pieniądze te zostały przekazane na pomoc w leczeniu chłopców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

              Ignaś Łoboda - potwierdzenie wpłaty

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
            • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

            • W piątek 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To piękne święto jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. Jak co roku uczniowie podczas krótkiej inscenizacji przypomnieli o podstawowych prawach najmłodszych. W formie krótkich wierszy i piosenek wspomnieli  o przywilejach przysługujących dzieciom.

              Zarówno starsi jak i młodsi mieli okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. W niebieskich barwach społeczność naszej szkoły zasygnalizowała również solidarność z wszystkimi dziećmi na całym świecie, których prawa są naruszane. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

          • Śladami jeża - spotkanie uczniów klas pierwszych
            • Śladami jeża - spotkanie uczniów klas pierwszych

            • 10 listopada obchodzony był Światowy Dzień Jeża. Z tej okazji 13 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu pt."Śladami jeża". Spotkanie było okazją do głębszego poznania życia tego zwierzątka, które ma ogromne znaczenie w świecie naszej przyrody. Na kanwie zabaw i treści literackich uczniowie wykazali się wiedzą przyrodniczą i poszerzali zainteresowania światem zwierzęcym. Ważnym punktem było zwrócenie uwagi na pożyteczny tryb życia jeży. Spotkanie było okazją do wielu przemyśleń i rozwiązań dotyczących ochrony tego zwierzątka i wyrabiania pozytywnego stosunku do świata przyrody.

          • Szkolny Konkurs Ekologiczno - Wędkarski
            • Szkolny Konkurs Ekologiczno - Wędkarski

            • 07 listopada 2023 r. kolejny raz w naszej szkole odbył się Szkolny  Konkurs Ekologiczno – Wędkarski. Organizatorem wydarzenia było szkolne Koło LOP w Szkole Podstawowej w Bodzanowie oraz Koło PZW nr 103 w Bodzanowie.
          • Wycieczka klas czwartych do Płocka
            • Wycieczka klas czwartych do Płocka

            • 16 listopada uczniowie klas czwartych  wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Płocka. Pierwszym punktem był seans w NoveKino Przedwiośnie. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy film „Sposób na ducha”. Jest to inspirowana  opowiadaniem „Duch z Canterville” Oscara Wilde’a animacja pełna humoru oraz literackich nawiązań. To nawiedzona komedia o duchu, który nie umie wystraszyć nieproszonych gości, ale za to jest w stanie zdjąć z siebie dawną klątwę. Film opowiada o nietypowej przyjaźni i odrzuceniu uprzedzeń. Relacja głównych bohaterów pokazuje, że nić porozumienia można nawiązać z każdym. Otwartość dziewczyny sprawia, że duch zmienia się na lepsze i po raz pierwszy od czasu śmierci, zaczyna komuś ufać. Znacznie milej żyć, kiedy dąży się do zgody, nie do kolejnych podziałów. Z wielkim zaciekawieniem wszyscy obejrzeliśmy film, który ukazał także jak odrzucenie, brak akceptacji i osamotnienie może wpłynąć na każdego,  dlatego bohaterka współczuła i pomogła okrutnie potraktowanemu przez los duchowi. Następnym punktem były warsztaty w Muzeum Mazowieckim - Kto ty jesteś? Na zajęciach dzieci przypomniały sobie czym jest godło, hymn i jaka flaga reprezentuje nasz kraj. Poznały znanych Polaków, dzięki którym możemy mówić o niepodległości oraz poznały najważniejsze osoby w Państwie. Obejrzeli także krótką prezentację, a następnie wykonali godło Polski. Oczywiście w drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda. Był to bardzo udany wyjazd.

          • Przerwa na czytanie
            • Przerwa na czytanie

            • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem akcji była promocja czytelnictwa oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książki w każdej sytuacji i każdym miejscu. W akcję zaangażowali się wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami administracji. Każdy czytał fragmenty swoich ulubionych książek przyniesionych z domu jak również wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

          • Spotkanie z bajką.
            • Spotkanie z bajką.

            • Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Wzruszają, bawią i przekazują prawdy życiowe. 5 listopada na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klas I-III przybyli do szkoły przebrani w piękne, bajkowe stroje. W klasach pierwszych odbyło się „Spotkanie z bajką”, które obfitowało w liczne zabawy. Dzieci rozwiązywały również zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach lub ukrytych obrazkach. Celem spotkania było utrwalenie dziecięcej wiedzy na temat znanych i lubianych bajek. Ten dzień przypomniał nam, jak niezwykłą wartość mają bajki. To był dzień pełen wrażeń i niekończącej się radości. 

          • Pokaz historyczny - Powstanie styczniowe
            • Pokaz historyczny - Powstanie styczniowe

            • Naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała zebranym przedszkolakom i uczniom klas 1 -8 pokaz historyczny po tytułem "Powstanie styczniowe", przypominając o przypadającej w tym roku 160. rocznicy wybuchu powstania. Dzieci miały okazję usłyszeć o rozbiorach Rzeczypospolitej i dążeniach Polaków do odzyskania niepodległości. Opowieściom o bohaterskiej walce o wolność, honor i ojczyznę towarzyszyła prezentacja kolekcji strojów oraz broni białej i palnej używanej podczas powstań. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w spektaklu: wcielali się w role kosynierów i zesłańców na Sybir, ćwiczyli musztrę i strzelali z muszkietów. Wykazali się także dużą wiedzą na temat powstania. Była to dla wszystkich bardzo ciekawa lekcja historii.

          • Gminny Turniej Unihokeja w Nowym Miszewie
            • Gminny Turniej Unihokeja w Nowym Miszewie

            • 14 listopada reprezentacje naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Turnieju Unihokeja, który odbył się na hali sportowej w Nowym Miszewie. Były to eliminacje do rozgrywek rejonowych. W obu kategoriach tym razem nie udało nam się wywalczyć awansu. Jednak była to dla nas cenna lekcja i dzięki tej rywalizacji nabraliśmy doświadczenia do dalszego rozwoju. Zespołom z Nowego Miszewa gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia na dalszych etapach turnieju.
               

          • Akcja „Kartka dla Rodaka”
            • Akcja „Kartka dla Rodaka”

            • W ramach tegorocznych działań kształtujących postawy patriotyczne wśród uczniów, uczniowie klasy 4b przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Rodaka” organizowanej przez Fundację dla Rodaka z Olsztyna. Uczniowie z wielką starannością przygotowali piękne podarunki. Prezentowały one między innymi: aniołki, świąteczne choinki, bałwanki czy dzwoneczki. Ponadto dzieci dołączyły świąteczne życzenia. Kraje, do których trafią pocztówki, to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Wielka Brytania, Chorwacja, Macedonia i Włochy. Mamy nadzieję, że wykonane przez uczniów kartki przysporzą Rodakom przebywającym z dala od ojczyzny wielu wzruszeń i będą miłą pamiątką z ojczyzny

Powered by aSc EduPage