• Marcin Iwański – finalistą Konkursu Języka Angielskiego MKO

• Miło nam poinformować, że Marcin Iwański – uczeń klasy VIII c, uzyskał tytuł finalisty Konkursu Języka Angielskiego MKO. W trzecim wojewódzkim etapie konkursu Marcin uzyskał 48% punktów, co zapewniło mu tytuł finalisty oraz dodatkowe punkty do rekrutacji do szkoły średniej.

Jesteśmy bardzo dumni! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Z wizytą w ZOO

• W dniu dzisiejszym klasy 1a i 1b udały się na wycieczkę do płockiego ZOO.  Wyjazd rozpoczęliśmy od zwiedzania. Udaliśmy się z wizytą do słoni, lampartów, lwów, żyraf i innych mieszkańców ogrodu zoologicznego, a wspaniała, wiosenna aura stanowiła dodatkowy atut tej wędrówki.

• Wycieczka do Warszawy

• Dnia 20 maja 2022 roku uczniowie klas I a, III a i b, IV a wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na wyspie i rzeźby przedstawiające sławnych autorów dramatycznych. Zobaczyliśmy również budynek Starej Pomarańczarni. Zachwyciliśmy się roślinnością i zwierzętami, które zobaczyliśmy.
          • Warsztaty profilaktyczne "W sieci uzależnień" w ramach projektu ZALOGOWANI

• 18 maja w klasach VI i VIII odbyły się warsztaty profilaktyczne "W sieci uzależnień" w ramach projektu ZALOGOWANI prowadzone przez przedstawicieli Fundacji NA TEMAT - Pracownia Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku. Wcześniej, 30 marca, takie zajęcia odbyły się również w klasach V. Celem warsztatów było podniesienie poziomu wiedzy uczniów w zakresie zjawiska nadmiernego korzystania z internetu i mediów społecznościowych w korelacji z używaniem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

• Booktalking, czyli 5 minut o książce!

• Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w poniedziałek 16.05.2022r. z kolejnym zadaniem przygotowanym w ramach konkursu „Fantastyczny świat Roalda Dahla”. Tym razem należało w ciągu 5 minut zachęcić do przeczytania swojej ulubionej książki. Jenny Szmulewicz i Dagmara Śmigalska przygotowały prezentacje multimedialne, Oliwia Gorczyńska urzekła wykonanymi samodzielnie pacynkami, Pola Graczykowska zachwyciła recytacją, a Jaromir Kostusiewicz śpiewem. Maja Zwierzchlewska i Oliwia Skwarska- ze względu na wycieczkę- próbowały przekonać jury do swoich lektur w sposób zdalny.
          • Wycieczka klas III a, III b i IV a do Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej

• Czy opera jest nuda? Oczywiście, że nie. Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły podczas wycieczki do Warszawy. W piątek, 13 maja 2022 r. klasy III a, III b i IV a miały okazję po raz pierwszy odwiedzić Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej, by obejrzeć operę na żywo. Był to spektakl dla dzieci pt. „Orientalna Awanturka” na podstawie opery „Uprowadzenie z seraju”, jednego z najsłynniejszych dzieł scenicznych Wolfganga Amadeusza Mozarta.
          • Kolejne sukcesy naszych uczniów. Jesteśmy dumni!

• Bardzo miło nam poinformować, że rejonowy etap Konkursu Recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” w kategorii klas VII – VIII wygrała Antonina Szymańska – uczennica klasy VIII c. Antosia tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego.

Wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej uczniów klas IV – VI otrzymały Pola Graczykowska z klasy Vb oraz Julia Kłysiak z klasy IV a.

• Wycieczka klas drugich do Warszawy

• Klasy drugie były na wycieczce w Warszawie w ramach programu MEN „Poznaj Polskę”. Najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli samodzielnie oglądać liczne eksponaty i bawić się eksperymentując. Czas spędzony w tym miejscu upłynął bardzo szybko.
          • Spotkanie uczniów z Panem Jackiem Łapińskim

• 4 maja uczniowie klas 7 a i 8 c uczestniczyli w spotkaniu z Panem Jackiem Łapińskim - autorem książek: „Z uśmiechem Ci do twarzy”, „Dlaczego warto czytać?”, „Jak być lepszym?”. Nasz gość zachęcał młodzież do czytania, opowiadał o swojej pracy, odpowiadał na pytania uczniów. Z humorem i dystansem przedstawiał im swoje przemyślenia na temat rozwijania pasji czy pracy nad samym sobą. To było bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu Pani Barbarze Jachurze i Bibliotece Centrum Kultury w Bodzanowie.

• Święto Narodowe Trzeciego Maja

• Słowami hymnu i w obecności pocztu sztandarowego rozpoczęliśmy 4.05.2022r. uroczysty apel poświęcony wydarzeniom z 1791 r. Uczniowie w formie krótkiego montażu słowno-muzycznego przybliżyli zebranym, czym była konstytucja, kto i kiedy ją napisał, co zmieniła.
              W formie sejmiku uczniowskiego starsi opowiadali młodszym o ustawie rządowej regulującej ustrój państwa. Nie zabrakło na scenie postaci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz posłów.

• Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im. Anny Gawlik dla uczniów klas trzecich

• 29 kwietnia nasi trzecioklasiści: Paweł Krzemiński z kl. 3a i Wiktoria Wójcik z kl. 3 b reprezentowali naszą placówkę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym im. Anny Gawlik organizowanym przez Szkołę Podstawową w Małej Wsi. Miło nam poinformować, że Wiktoria zajęła w nim najwyższe I miejsce.
          • Ogólnopolski konkurs plastyczny ''Tradycje wielkanocne''

• Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5b, Pola Krawiec zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne", organizowanym przez POKiS. Kwalifikację do wystawy otrzymały również prace trójki młodszych uczniów - Sandy Żmudy z kl. 2b oraz Kacpra Krzemińskiego i Julii Salwy z kl. 2a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!