• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ''Zakamarek – ekotriki na kąciki''

• W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IIa realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ''Zakamarek – ekotriki na kąciki''. Głównym celem projektu jest wychowanie kreatywnego i świadomego swoich możliwości ucznia, posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowania działań na jej rzecz. Każdego tygodnia uczniowie realizować będą różne zadania: badawcze, przyrodnicze, matematyczne, teatralno – muzyczne, czy też dotyczące zdrowia lub emocji. Za nami pierwsze działanie z kącika przyrodniczego ''Las blisko nas – las w słoiku'', w ramach którego dziewczęta i chłopcy stworzyli przepiękne dekoracje, które ozdabiają naszą klasę.

• Code Week w klasie 3a

• Europejski Tydzień Kodowania, czyli  EU CODE WEEK,  trwał w tym roku od 8 do 23 października. Akcja miała na celu promowanie kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu, a także podejmowanie różnorodnych  działań związanych z technologią. Klasa 3a tradycyjnie włączyła się w tę akcję bardzo aktywnie. W tym roku działania z kodowaniem połączone zostały z projektami eTwinning. Pracowaliśmy na wirtualnej macie do kodowania i tworzyliśmy zakodowane obrazy dla partnerów. Pracowaliśmy ze Scratchem, z kodami QR, a także z Ozobotami. Robiliśmy szereg ćwiczeń na stronie studio.code.org. Hitem wśród uczniów okazało się kodowanie z Minecraftem.  Nie zabrakło także zadań bez użycia komputera. Były zakodowane obrazy i tworzenie w parach plakatu Code Week. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości.

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Wirtualne Podróże

• W obecnym roku szkolnym uczniowie klasy 2b wyruszą w podróż po świecie z panią Sabiną Piłat, w ramach II Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Wirtualne Podróże". Pierwsze zajęcia pozwoliły nam, za pomocą mapy myśli odpowiedzieć na pytania: 🌎 Czym jest podróż? 🌍 Co to znaczy "podróżować"? 🌍 Gdzie zaczyna się podróż? 🌍 Kto lubi podróżować? 🌍 Czy podróżować trzeba zawsze daleko? Dzieci uczyły się także, jak efektywnie robić notatki, które, w przyszłości, pomogą im w nauce. To były bardzo inspirujące zajęcia i z niecierpliwością czekamy na kolejną lekcję. #naukawplecaku #wirtualnepodróże

• Wycieczka klas ósmych i siódmej do Warszawy

• W poniedziałek 17 października uczniowie klas ósmych i siódmej odwiedzili Warszawę. Pogoda była piękna, więc mogliśmy spacerować po Starówce, podziwiać zabytkowe kamienice, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Krakowskie Przedmieście oraz Grób Nieznanego Żołnierza.
          • Rozstrzygnięcie konkursu „Ziemniaczany Cudak”

• Kolejna już edycja ziemniaczanego konkursu za nami ! Ilość przygotowanych przez uczniów figurek przerosła oczekiwania organizatora. Każda z przygotowanych prac była wyjątkowa.
              30 września 2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu:
          • Ślubowanie klas pierwszych

• Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w kalendarzu wydarzeń naszej szkoły. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klas pierwszych, na Sztandar Szkoły, składają ślubowanie, obiecując być dobrym uczniem, kolegą, dbać o dobre imię szkoły... W tym roku również dzieci z klas 1a i 1 b, w czwartek 13 października 2022 r., z rąk pani Dyrektor, zostały uroczyście pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. kpr. Feliksa Ignacego Grabowskiego w Bodzanowie.

• Światowy Dzień Uśmiechu

• Corocznie, w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył, słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle - smiley'a. Ideą tego dnia jest nie tylko uśmiechanie się, ale też czynienie dobrych uczynków, które wywołują radość w innych.

• Niecodzienna lekcja historii

• Uczniowie klas piątych na lekcji historii przenieśli się do świata starożytnego Egiptu. Przygodę rozpoczęli od poznania dziejów pisma egipskiego. Z zainteresowaniem słuchali opowieści  o  egipskim sposobie zapisywania informacji, a także papirusie – materiale piśmiennym wytwarzanym z trzciny, na którym zapisywano informacje hieroglifami.