• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czyatnia

• 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data wiąże się z urodzinami Janiny Porazińskiej. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania stał się więc znakomitą okazją, aby zaprosić dzieci do świata książek, do promocji czytelnictwa wśród młodszych i starszych.
          • Światowy Dzień Jabłka

• Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące - JABŁKO
              28 września w klasie I a obchodziliśmy  Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu zajadaliśmy się pysznymi i soczystymi jabłuszkami, z których zrobiliśmy także zdrowy mus!
          • Spotkanie klas I-III z policjantem

• 27 września 2022 r. odbyło się spotkanie klas I-III z policjantem. Prelekcja dotyczyła zasad bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Poprowadził ją przedstawiciel Komendy Miejskiej w Płocku, pan sierż. szt. Przemysław Nec.
          • Powitanie Jesieni

• Z okazji pierwszego dnia jesieni 23 września uczniowie z klasy III b zainicjowali dla uczniów klasy III a i klas pierwszych w formie zabaw spotkanie z Panią Jesienią. Wspólnie przywitali Panią Jesień, która zagościła w naszej szkole.
          • Wycieczka do Płocka (klasy IIa i IIb)

• Program "Kulturalna szkoła na Mazowszu", którego inicjatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Mazowsza. Umożliwia on skorzystanie dzieciom z preferencyjnych biletów do mazowieckich instytucji kultury.
              W ramach programu, w piątek, 23 września, uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w warsztatach muzealnych organizowanych przez Muzeum Mazowieckie w Płocku.
          • 80. rocznica egzekucji  mieszkańców Bodzanowa i Ziemi Płockiej
            • 80. rocznica egzekucji mieszkańców Bodzanowa i Ziemi Płockiej

• 17 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele wzięli udział w uroczystości  z okazji 80. rocznicy egzekucji  mieszkańców Bodzanowa i Ziemi Płockiej, podejrzanych o działalność konspiracyjną członków POZ i AK działających na terenie Gminy Bodzanów. Obchody upamiętniające to wydarzenie rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Bodzanowie. Po nabożeństwie nasi uczniowie zaprezentowali patriotyczny program słowno-muzyczny, podczas którego pan Andrzej Dąbrowski odczytał Apel Pamięci.  Następnie wszyscy zebrani udali się na grób i przed  pomnik  ku czci 13 straconych, gdzie zostały złożone kwiaty oraz zapalone znicze. Pochylając głowy w zadumie i skupieniu wspólnie oddaliśmy cześć bohaterom, którzy 18 września 1942 roku w obronie ojczyzny zapłacili najwyższą cenę.
          • Akcja „Narodowe Czytanie” w naszej szkole

• Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej  akcji Narodowe Czytanie organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości .

• Wycieczka klas trzecich

• 15 września uczniowie klasy IIIa i IIIb wyjechali na wycieczkę do Sochaczewa i Żelazowej Woli. W Sochaczewie zwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej, w którym odbyła się lekcja muzealna poświęcona transportowi kolejowemu sprzed stu lat.
          • Dzień Patrona

• Dzień Patrona to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym szkolnym kalendarzu. Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcjami Szkoły - p. Katarzyną Krzeszewską oraz p. Beatą Chojnacką, uczcili pamięć kpr. Ignacego Feliksa Grabowskiego, składając wiązankę i zapalając znicz na jego grobie. W przeddzień kolejnej rocznicy, oddaliśmy również hołd 13stu straconym mieszkańcom Bodzanowa, którzy oddali życie w obronie wolności naszej Ojczyzny.
          • Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.
          • Ogólnopolska Kampania PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA

• Czy wiecie, że rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów? A czy wiecie też, że praktycznie 77% tych pożarów powstało z winy człowieka! Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/ 2023

• 1 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny. W tym dniu towarzyszył nam Pan Jerzy Staniszewski – Wójt Gminy Bodzanów, który powitał na nowym stanowisku Panią Katarzynę Krzeszewską – nową Panią Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych. Stanowiska Wicedyrektorek objęły Pani Beata Chojnacka oraz Pani Agnieszka Zielińska.
                          W sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas Ia, Ib i IVa wraz z rodzicami i nowymi wychowawczyniami – p. Izabelą Olczak, p. Marzeną Fijałkowską i p. Arletą Iwańską. Pozostali wychowawcy spotkali się ze swoimi uczniami w klasach.
                          Wszystkim życzymy owocnego w sukcesy nowego roku szkolnego.
              Powodzenia!