Rozgrywki piłka nożna - etap gminny i rejonowy
Kwiecień to miesiąc corocznie zapowiadający wznowienie międzyszkolnej rywalizacji sportowej. Również w tym roku, nasi uczniowie przystąpili do współzawodnictwa na etapie gminnym w piłce nożnej. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Nowym Miszewie.
Naszym drużynom, zarówno w kategorii dzieci (klasy 4-6) oraz młodzież (klasy 7-8), udało się pokonać rywali i awansować do rozgrywek rejonowych.
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny im. Anny Gawlik w Małej Wsi
W piątek (19 kwietnia) dwóch uczniów klas trzecich wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym im. Anny Gawlik w Małej Wsi.
Projekt edukacyjny „Zabawa sztuką”
W roku szkolnym 2023/ 2024 klasa 7a brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa Sztuką”, którego organizatorem jest pani Dagmara Drabik z Przedszkola nr 9 „Pod Sosenką” w Siemianowicach Śląskich. Projekt bazuje na przekonaniach Friedricha Froebla, według którego jednym z podstawowych założeń pedagogiki jest zabawa. Uczniowie zrealizowali 5 zadań, które rozbudziły w nich kreatywność i zainteresowanie sztuką oraz zachęciły do eksperymentów i realizacji własnych pomysłów.
Akcja Żonkile 2024
Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Celem akcji jest nie tylko upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, ale także kształtowanie empatii, wrażliwości i refleksji oraz podejmowanie w rozmowach trudnych tematów i zaciekawienie wiedzą historyczną. Uczniowie na zajęciach mieli możliwość rozpoznawać i nazywać emocje, które są częścią naszego życia. Zapoznali się z animacją „Było – nie ma – jest”, a następnie poprzez pracę w grupach zastanawiali się nad doznawaniem tęsknoty i smutku w naszym życiu oraz poszerzali wiedzę na temat kultury żydowskiej. Dzięki zajęciom uczestnicy mieli okazję także zbliżyć się do historii i zrozumieć znaczenie pamięci dla zachowania tożsamości narodowej oraz budowania społeczeństwa opartego na wartościach takich jak pamięć, solidarność i szacunek dla innych.
Spotkanie przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Płocku z rodzicami
22 kwietnia odbyły się spotkania przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Płocku, p. Marleny Szymczak z rodzicami klas I-VIII, dotyczące cyberprzemocy, nadużywania korzystania z urzadzeń elektronicznych, przemocy wobec dzieci, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz standardów ochrony małoletnic
Zaelektryzowani w naszej szkole
We wtorek 16 kwietnia w naszej szkole odbył się pokaz eksperymentów pod nazwą „Zaelektryzowani. Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne”. Uczniowie mogli obejrzeć doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi i dowiedzieć się między innymi co to jest ciekły azot i jak go bezpiecznie używać, czemu woda nie wylewa się z naczynia i co to jest napięcie powierzchniowe, dlaczego balon z helem unosi się wysoko, jak rozkłada się perhydrol oraz co to jest butan? Spotkanie było ciekawe, pouczające a nawet chwilami wybuchowe…
Wycieczka klas drugich do PSZOK w Bodzanowie
12 kwietnia 2024 r. uczniowie klas drugich wybrali się do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – PSZOK w Bodzanowie. Jest to specjalnie zorganizowane dla mieszkańców gminy miejsce, w którym mogą oni pozostawić odpady komunalne, w szczególności te, których nie należy wrzucać do przydomowych pojemników/worków.
XX Festiwal Piosenki Rozmaitej
W dniu dzisiejszym, tj. 10.04.2024 r. reprezentacja naszej szkoły miała niezwykłą przyjemność wzięcia udziału w XX, jubileuszowym, Festiwalu Piosenki Rozmaitej w Nowym Miszewie. Naszą placówkę, w kategoriach: klas I-III i IV-VIII reprezentowało dwoje solistów - Seweryn Grudzień i Patrycja Łagodzińska oraz dwa zespoły muzyczne - "Mini Stars" i "To i owo". Bardzo miło nam poinformować, że werdyktem jury, oba zespoły stanęły na podium, zdobywając 1 miejsca w swoich kategoriach, a nasi soliści wyróżnienia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za wspaniałą zabawę i atmosferę.
Wyjazd klas siódmych na przedstawienie profilaktyczne "Jakiś problem?"
8 kwietnia klasy siódme wyjechały na spektakl profilaktyczny pod tytułem „Jakiś problem?”, ukazany przez młodzież z Grupy Teatralnej „Iskra” w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie. W przedstawieniu zostały poruszone tematy uzależnień.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
5 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Kolorem przewodnim w tym dniu był niebieski. Poświęciliśmy czas na rozmowę z naszymi uczniami, co to jest autyzm i czym charakteryzuje się to zaburzenie. Każdy z uczniów przygotował z tej okazji kwiatek - niezapominajkę - które następnie symbolicznie "zasadziliśmy" na terenie naszej placówki.
Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu ''MÓJ LAS'' - etap regionalny
25 marca w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników XXXVII edycji ogólnopolskiego konkursu ''MÓJ LAS''.
Konkurs recytatorski ''Słowami kobiet'' w Liszynie
27 marca w Szkole Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie odbyła się trzecia edycja konkursu recytatorskiego "Słowami kobiet". Naszą szkołę reprezentowały : Zofia Antczak, Julia Robakiewicz i Wiktoria Szmulewicz. Wszystkim dziewczynkom składamy serdeczne gratulacje.
Wiosenne spotkanie w klasach pierwszych
22 marca uczniowie klas pierwszych spotkali się na zajęciach warsztatowych poświęconych tematyce wiosennej. Inspiracją do wielu przemyśleń i działań była inscenizacja pt. "Spóźniony słowik" w wykonaniu uczniów klasy I b. Dzieci przedstawiły cechy piękna wiosennej przyrody , jej odbiór różnymi zmysłami i wpływ na naszą osobowość. Ważnym momentem spotkania był taniec przy muzyce Antoniego Vivaldiego " Cztery pory roku - wiosna". Pod wpływem muzyki dzieci reagowały na sytuacje przyrodnicze i wyrażały swój emocjonalny stosunek do świata.
Dzień Bezpiecznego Internetu - wręczenie nagród w konkursach
21 marca odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w organizowanych w naszej szkole konkursach plastycznych z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy I-III - Maskotka DBI oraz klasy IV-VIII - Projekt koszulki DBI.
A oto wyniki:
KLASY I-III:
I miejsce - Marcel Krysiński (1a)
VI edycja Konkursu Literacko – Plastycznego „Spotkanie z Autorem”
26 marca 2024 r. w naszej szkole odbyła się VI edycja Konkursu Literacko – Plastycznego „Spotkanie z Autorem”, nad którym Honorowe Patronaty objęli:
Burmistrz Miasta i Gminy Bodzanów – Pan Jerzy Staniszewski oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Naszym honorowym gościem t
Wycieczka na spektakl teatralny "Mity Greckie"
26 marca uczniowie klasy 4a, 4b i 5a wybrali się na wycieczkę do Płocka w celu obejrzenia spektaklu teatralnego pt. "Mity Greckie" w wykonaniu aktorów z Poznańskiego Teatru Aktora. Spektakl odbył się w NoveKino Przedwiośnie. Mieliśmy okazję zobaczyć fantastyczne przedstawienie lekturowe w nowoczesnej wersji. Wszyscy byli zachwyceni i bardzo im się podobało. Po skończonym spektaklu odbyliśmy jeszcze krótkie warsztaty podczas których ćwiczyliśmy oddech, ruch oraz mieliśmy okazję obejrzeć różne scenki sytuacyjne w wykonaniu ochotników z sali. Zwieńczeniem naszego wyjazdu był przystanek w McDondald's.
Światowy Dzień Zespołu Downa - Wystawa "Łączy nas sztuka"
21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Hasłem przewodnim imprezy były słowa: „Łączy nas sztuka”. Tego dnia cała społeczność szkolna realizowała kolorowe i wiosenne projekty, włączyliśmy się w Dzień Kolorowej Skarpetki, która na celu miała pokazanie solidarność z osobami z zespołem Downa. Stworzyliśmy przestrzeń do rozmów o wadzie genetycznej i możliwościach osób z trisomią. Szczególnym wydarzeniem przygotowanym na tę okoliczność była wystawa artystów nieprofesjonalnych z zespołem Downa: Panów Klaudiusza Grabisny oraz Mikołaja Grajka – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sochaczewie. Mogliśmy podziwiać twórczą ekspresję i wizję świata z kręgu sztuki naiwnej, którą charakteryzuj świeżość i niezależność od cudzych wzorców.
Konkurs Recytatorski „Radość życia – słowem malowana” w Wyszogrodzie
25 marca reprezentacja naszych uczniów pojechała do Wyszogrodu na Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski „Radość życia – słowem malowana”. Konkurencja była ogromna i trudno było o zajęcie najwyższych miejsc. Jednak ważne jest dla nas także zdobywanie nowych doświadczeń i zabawa słowem, która rozwija w
Wielkanocna zbiórka żywności
Wolontariusze z naszej szkoły współpracujący z MGOPS i Centrum Wolontariatu w Bodzanowie po raz kolejny uczestniczyli w Wielkanocnej Zbiórce Żywności, którą przeprowadzono w 5 sklepach na terenie Miasta i Gminy Bodzanów. Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.
Laboratoria Przyszłości
W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Cyfrowe eksperymenty" na zajęciach koła informatycznego uczniowie mają możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wykorzystujemy Gogle VR, które przenoszą nas do wirtualnej rzeczywistości oraz interaktywne roboty edukacyjne Photon służące do nauki programowania.
Kalendarz
- mar
- 10
- Sukces naszych uczennic na Festiwalu Piosenki Rozmaitej w Nowym Miszewie
- 10.03.2025
- Aktualności
- mar
- 11
- Konkurs biblioteczny na ''Kartkę Wielkanocną''
- 11.03.2025
- Aktualności
- kwi
- 01
- Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny w Wyszogrodzie
- 01.04.2025
- Aktualności
- kwi
- 02
- Sukces naszych uczennic w XXIII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę książkę”
- 02.04.2025
- Aktualności