Warsztaty - Bezpieczne wakacje
W dniu 20 czerwca uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach ściśle związanych z bezpieczeństwem w domu i poza nim oraz z pierwszą pomocą w nagłych przypadkach. W ciągu dwóch godzin przewidzianych dla każdej z dwóch grup wiekowych klasy 1-4 oraz 5-8, przedstawiono najczęstsze zagrożenia w domu i otoczeniu, na drodze, nad wodą, w górach, lesie i Internecie oraz najszybsze i najprostsze sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w dyskusję oraz ćwiczenia. Mamy nadzieję, że dzięki zwiększonej świadomości i pobudowanej asertywności wszyscy zdrowi i cali spotkamy się we wrześniu. Zajęcia przeprowadziły nauczycielki p. Sylwia Pułtorak (instruktor ZHP) i p. Sylwia Dorobek (członek Sekcji Psów Ratowniczych Lipnowskiego WOPR).
Zwycięzcy konkursu na seansie filmowym w kinie Helios
W czwartek 20.06.2024r. zwycięzcy konkursu „Kolorowa piosenka” zorganizowanego przez Radę Rodziców podczas „Festiwalu zabawy i koloru” udali się na obiecany seans filmowy, na który zasłużyli ciężką pracą. Uczniowie klasy II B i VIB obejrzeli w kinie Helios animację pt. „W głowie się nie mieści 2”. Wspaniała ekranizacja o ogromnych walorach dydaktycznych pokazuje, jak często młody człowiek zapomina o wpajanych mu pozytywnych wartościach i rezygnuje z nich po to, by zaimponować innym. Główna bohaterka Riley symbolizuje każdego z nas – obrazuje, jak bardzo przeżywamy to, by nie być odrzuconym przez grupę, często wbrew sobie zgadzamy się na coś, co wcale nie sprawia nam przyjemności.
Edukacja z wojskiem
19 czerwca uczniowie klas 7 naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjno - obronnym pn. Edukacja z wojskiem przygotowanym i realizowanym we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Zasadniczym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Gościliśmy żołnierzy Wojska Polskiego, którzy przeprowadzili szkolenie z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.
Podziękowanie
Rada Rodziców oraz cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania :
Pani Magdalenie Kołodziejskiej - Radnej Powiatu Płockiego za wielkie serce i wsparcie naszego festiwalu. Pani Magdalena przekazała 1000 zł, dzięki czemu gościła u nas fotobudka360, a wspomnienia zostały uwiecznione na zawsze!
Festiwal zabawy i koloru
18 czerwca nasza społeczność szkolna miała niesamowitą przyjemność bawić się na Festiwalu zabawy i koloru zorganizowanym przez naszą wspaniałą Radę Rodziców w ramach Dnia Dziecka. To był cudowny dzień - pełen zabawy, śmiechu i dziecięcej radości. Nasi uczniowie mieli możliwość korzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla nich: aranżowane zabawy z animatorem, dmuchana zjeżdżalnia i kule, fotobudka360. Nie zabrakło również pysznych przekąsek - waty cukrowej, popcornu oraz pizzy. Na naszym festiwalu oczywiście nie mogło zabraknąć kolorowych proszków holi, które przyniosły najwięcej frajdy wszystkim dzieciom.
Konkurs "Kolorowa piosenka"
18 czerwca w naszej szkole w ramach Festiwalu zabawy i koloru odbył się konkurs pn. "Kolorowa piosenka". Nasi uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali fantastyczne prezentacje piosenek. Mogliśmy posłuchać wielu utworów z kolorem w tle, zobaczyć piękne tańce a przede wszystkim świetnie się bawić podczas trwania konkursu. Włożyliście naprawdę ogrom serca i pracy i było to widać na scenie!
Wycieczka klas 1b, 2a i 2b do Sierpca
14 czerwca uczniowie klasy II a, II b oraz I b odwiedzili Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Mieli okazję zobaczyć, jak żyli nasi przodkowie 100-150 lat temu na ziemiach polskich. Uczestniczyli w grze terenowej, podczas której zobaczyli zagrody chłopskie, wnętrze chat pokrytych strzechą i przenieśli się do czasów, gdzie nie było elektryczności i poruszano się powozami lub pieszo. W zagrodach spotkali poruszające się swobodnie zwierzęta, a nawet bociany, które znalazły tu bezpieczną przystań. Zobaczyły też dawną szkołę i warunki, w jakich uczyły się dzieci. Miały okazję ćwiczyć pismo kaligraficzne z wykorzystaniem pióra i atramentu. Dużo emocji wzbudziła przejażdżka bryczką zaprzężoną w dwa konie. Był też czas na wspólny posiłek przy ognisku i zabawę.
Warsztaty pszczelarskie - Dzień Pszczoły
12 czerwca uczniowie klas trzecich mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych. Pan Marcin Majda, absolwent naszej szkoły, zabrał nas do niezwykłego świata pszczół. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji o zawodzie pszczelarza, prowadzeniu własnej pasieki, jak również ciekawostek z życia pszczół. Wyjątkowym doświadczeniem było zobaczenie na własne oczy królowej - matki i porównanie jej wyglądu z innymi pszczołami - robotnicami. Na koniec zajęć własnoręcznie wykonaliśmy świece z wosku pszczelego i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy panu Marcinowi Majdzie za wspaniałą żywą lekcję przyrody!
Dzień Pustej Klasy
Dzień Pustej Klasy to coroczne, wyjątkowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Nazwa doskonale oddaje jasny i klarowny cel wszelkich działań: sprawić, aby klasy były puste. Tego roku Dzień Pustej Klasy obchodziliśmy 7 czerwca. Z tej okazji uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami udali się na lekcję ekologiczną do Oczyszczalni Ścieków w Bodzanowie, gdzie dowiedzieli się, jak to możliwe, że ścieki gospodarcze mogą stać się przejrzystą wodą. Okazało się, że za wszystko odpowiedzialne są bakterie! Ale takie dobre i pożyteczne. Po ciekawych zajęciach udaliśmy się na spacer Aleją Dębową, gdzie samodzielnie odkrywaliśmy ciekawostki przyrodnicze. A wszystko to za sprawą ścieżki edukacyjnej i tablic informacyjnych, które ustawione są wzdłuż drogi. Na koniec relaksowaliśmy się na łonie natury, gdzie malowaliśmy pejzaże nadrzecznej okolicy. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
XIII Międzyszkolne Biegi Przełajowe w Cieślach
7 czerwca 2024 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XIII Międzyszkolnych Biegach Przełajowych w Cieślach. Miło nam poinformować, że wielu naszych uczniów stanęło na podium:
I miejsca zajęli - Wiktoria Orysiak oraz Bartosz Strzeszewski
II miejsca zdobyli - Maja Szkop, Wiktoria Szmulewicz oraz Alan Chyleński.
SZKOŁA Z MISJĄ - wyróżnienie
Bardzo miło nam poinformować, że otrzymaliśmy tytuł "SZKOŁA Z MISJĄ". Jest to wyróżnienie przyznane za zbiórki darów, które zostały przekazane najuboższym mieszkańcom świata. Akcja organizowana była przez Fundację „Redemptoris Missio”: https://redemptorismissio.org/wolontariat/dla-szkol-i-uczelni/
Wycieczka do Płocka klas szóstych
Od spaceru bulwarem nadwiślańskim szóstoklasiści rozpoczęli integracyjny wyjazd do Płocka z racji Dnia Dziecka. Sprzyjająca pogoda zachęcała do pokonania ponad 200 schodów, by po raz kolejny móc podziwiać z różnej perspektywy molo, amfiteatr, katedrę, ratusz.
O godzinie 10:30 zameldowaliśmy się w Muzeum Mazowieckim, by móc uczestniczyć w zajęciach przygotowanych w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.
Kampania Pola Nadziei 2024
Nasza szkoła wzięła udział w kampanii Pola Nadziei 2024 organizowanej przez Stowarzyszenie „Hospicjum Płockie”. Stałym elementem kampanii jest szerzenie idei ruchu hospicyjnego, organizowanie przez środowiska szkolne kwest, loterii, kiermaszy, koncertów mających na celu pozyskanie środków na rzecz
Konkursy przedmiotowe dla uczniów klas trzecich
Maj to miesiąc obfitujący w różnorodne wydarzenia, akcje, a także konkursy przedmiotowe. Grupa uczniów klas III reprezentowała naszą szkołę w następujących konkursach: Krzysztof Bratkowski i Adam Koper w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas III organizowanym przez Szkołę Podstawową im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi oraz Adam Bratkowski, Julia Lewandowska oraz Szymon Kałwa w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Mistrz Ortografii 2024 organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Małego Powstańca w Święcieńcu.
"Mistrzowie małego kina emocji" w naszej szkole
Dobiegła końca IV edycja projektu edukacyjnego Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku - "eMOCje w twórczości", która w roku szkolnym 2023/2024 przebiegała pod hasłem -"Mistrzowie małego kina emocji". W projekcie wzięli udział uczniowie klas 3a oraz 3b wraz ze swoimi wychowawczyniami - p. Sylwią Szelągowską i p. Sylwią Krawiec.
XIX Powiatowy Turniej sportowy „W małym ciele wielki duch” – ZPO Nowe Miszewo
28 maja 2024 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym Turnieju Sportowym zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Nowym Miszewie. Była to już XIX edycja wydarzenia, które w tak pozytywny sposób promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszego pokolenia mieszkańców Powiatu Płockiego.
Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy Mole 2024
Czytanie to nasza pasja!
W poniedziałek 27.05.2024r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym Mole 2024 organizowanym przez Szkołę Podstawową im. W. H. Gawareckiego w Małej Wsi. Czwartoklasiści musieli wykazać się znajomością takich baśni Charlesa Perraulta jak: „Śpiąca Królewna”, „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach”. Poziom zadań był naprawdę wysoki, tymczasem nasze uczennice rozwiązały test rewelacyjnie.
Wycieczka Gdańsk – Gdynia klas Va, VI a i VI b
21 i 22 maja wybraliśmy się nad polskie morze na wycieczkę krajoznawczo – turystyczną. Pierwszego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od Westerplatte, a następnie udaliśmy się na gdańską starówkę, gdzie mieliśmy okazję pospacerować po jej urokliwych uliczkach. Oczywiście odwiedziliśmy fontannę Neptuna, Złotą Bramę i zwiedziliśmy Bazylikę Mariacką. Kolejnym punktem programu był wjazd na taras widokowy Olivia Star, z którego mogliśmy podziwiać panoramę miasta oraz piękny Bałtyk. Gdy dotarliśmy do hotelu, zjedliśmy obiad, przebraliśmy się i wieczór spędziliśmy korzystając z atrakcji wodnych: basenu rekreacyjnego a także sauny.
Wycieczka klas młodszych do Frajdalandii
23 maja uczniowie klasy I a, I b oraz II b wybrali się na wycieczkę do Frajdalandii w Budach Iłowskich. Na dzieci czekało tu wiele atrakcji: park linowy, atrakcje dmuchane, labirynt, tunel kreta, strzelanie z łuku. Szczególnie ciekawym punktem programu zabaw na świeżym powietrzu były zajęcia edukacyjne na temat zwierząt oraz mini ZOO, w czasie których uczniowie poznali życie zwierząt takich jak: wielbłądy, alpaki, owieczki oraz mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z tymi zwierzętami poprzez dokarmianie ich. Wiele radości dostarczyły dzieciom również pokazy sokolnicze. Uczniowie z ciekawością obserwowali pokaz lotu sowy i orła oraz anatomię tych zwierząt. Najbardziej podobały się dzieciom zabawy w parku linowym oraz atrakcje dmuchane.
Tydzień Bibliotek
Tegoroczny Tydzień Bibliotek, który obchodziliśmy od 8 do 15 maja odbywał się pod hasłem „Biblioteka- miejsce na czasie”. Ta ogólnopolska akcja ma na celu promowanie czytelnictwa, biblioteki i bibliotekarzy. W naszej bibliotece również zorganizowaliśmy ciekawe atrakcje, w które czytelnicy chętnie się włączyli. Przygotowaliśmy ciekawe gazetki informacyjne, zagadki, rebusy, krzyżówki. Uczniowie mogli wyrazić swoją sympatię dla biblioteki zapisując na tablicy przed biblioteką „Za co lubią swoją bibliotekę”. Można było również wypożyczyć nowości książkowe a klasa 2b miała możliwość uczestniczyć w warsztatach, na których tworzyli „kolorowe zakładki do książek”. Dziękuję wszystkim którzy razem z biblioteką obchodzili jej święto.
Kalendarz
- kwi
- 01
- Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny w Wyszogrodzie
- 01.04.2025
- Aktualności
- kwi
- 02
- Sukces naszych uczennic w XXIII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę książkę”
- 02.04.2025
- Aktualności
- kwi
- 07
- Zbiórka żywności
- 07.04.2025
- Aktualności
- kwi
- 09
- Zbiórka artykułów dla płockiego hospicjum
- 09.04.2025
- Aktualności
- kwi
- 14
- Sukces Dagmary Śmigalskiej z klasy VIII b – I miejsce w Przedmiotowych Igrzyskach Trzeciego z języka polskiego
- 14.04.2025
- Aktualności