Wycieczka kl. 2 i 3 do Teatru Dramatycznego w Płocku
17 stycznia uczniowie klas trzecich i drugiej b w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” wyjechali do Płocka do teatru, w którym obejrzeli spektakl pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Zobaczyli przedstawienie akcji, w której tytułowy bohater przemierzył świat w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie kują kozy. W drodze przeżył i doświadczył wielu przygód. Przy okazji odkrył parę prawd o sobie, o świecie i żył pełnią koziego życia. W konsekwencji skończył wędrówkę tam, gdzie ją rozpoczął po to, by zrozumieć, że jego cel jest niedorzeczny, bo okazuje się, że kóz nie podkuwają. W żywej, graficznej scenerii dzieci odczuły artystyczną magię teatralnej sceny i zachwycały się żywiołową przygodą bohatera oraz innych postaci spektaklu.
Gminne rozgrywki halowej piłki nożnej w SP w Nowym Miszewie
8.01.2025 r. reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w Gminnych rozgrywkach halowej piłki nożnej, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Nowym Miszewie.
W obu kategoriach: chłopców młodszych oraz chłopców starszych, nasze reprezentacje zajęły II miejsca.
Wszystkim serdecznie gratuluje
Wigilie klasowe
Wigilia klasowa to tradycyjne spotkanie organizowane w okresie przedświątecznym. Jest okazją do wspólnego celebrowania Bożego Narodzenia w gronie uczniów i nauczycieli. Podczas wigilii dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia oraz spożywaliśmy świąteczne smakołyki. Towarzyszyło temu śpiewanie kolęd oraz wymiana symbolicznych prezentów. Takie spotkania sprzyjało budowaniu więzi, integracji oraz wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.
Jasełka
Dziś w naszej szkole odbyły się jasełka, przygotowane przez uczniów z klas 4-8. Ten ciekawy i niecodzienny montaż słowno – muzyczny wprowadził nas w świąteczny nastrój, ale także skłonił do refleksji. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody w konkursie na najpiękniejszy stroik:
Klasy I-III:
1 miejsce - Natalia Irzyk
2 miejsce - Szymon Jóźwiak
3 miejsce - Maja Grabarczyk
Wyróżnienie - Szymon Wincenciak
Wycieczka do Zakątka Odkrywców
Z okazji mikołajek uczniowie klas I pojechali na wycieczkę do Zakątka Odkrywców. Dzieci świetnie się bawiły – były integracyjne tańce, eksperymenty i zagadki, a w ramach świątecznych warsztatów wszyscy wykonali pluszowe misie. Ale to nie był koniec atrakcji, bo naszych pierwszaków odwiedził Święty Mikołaj! Wręczył on dzieciom drobne upominki i zapewnił, że 24 grudnia również o nich nie zapomni. To był wspaniały czas, podczas którego mogliśmy jeszcze bardziej się zintegrować i wspólnie pobawić.
Wycieczka do Warszawy
19 grudnia uczniowie klas IVa, IVb, Va, Vb oraz VIa wybrali się wspólnie na wycieczkę do Warszawy. Nasz wyjazd zaczęliśmy od spektaklu teatralnego "Gwiazdka" w Teatrze Lalek Guliwer. Następnie mieliśmy czas wolny na obiad, po którym udaliśmy się na spacer po Królewskich Ogrodach Światła. Było to piękne doświadczenie wizualne w formie wystawy plenerowej ozdabiającej ogrody wilanowskie. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Fabryce Czekolady E. Wedel, gdzie mogliśmy ją zwiedzić wraz z przewodnikiem. Nasi uczniowie poznali całą historię muzeum, dowiedzieli się w jaki sposób jest produkowana czekolada oraz mogli również jej skosztować. Był to bardzo słodki i smaczny punkt naszego pobytu w Warszawie. Wszyscy wrócili w fantastycznych humorach.
Wycieczka do kina dla zwycięzców Szkolnego Konkursu na najładniejszy plakat z okazji Święta Dyni
17 grudnia 2024 r. klasy I b, V b oraz VII a pojechały do kina Helios w Płocku na film pt. Vaiana 2. Seans kinowy był nagrodą dla uczniów, którzy zdobyli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych w Szkolnym Konkursie na najładniejszy plakat z okazji Święta Dyni. Bawiliśmy się świetnie, ponieważ bajka zainteresowała zarówno młodsze dzieci jak i starszą młodzież, a także dorosłych. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Przed projekcją filmu wzięliśmy udział w projekcie edukacyjnym „Kino na Temat Junior” i wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat wody. Mogliśmy sprawdzić również swoją wiedzę.
Świąteczna zbiórka żywności
Wolontariusze z naszej szkoły współpracujący z MGOPS i Centrum Wolontariatu w Bodzanowie po raz kolejny uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żywności, którą przeprowadzono w 5 sklepach na terenie Miasta i Gminy Bodzanów. Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.
Mikołajkowe warsztaty w bibliotece
6 grudnia klasy 5b i 8a uczestniczyły w spotkaniu o tematyce świątecznej w Biblioteka Centrum Kultury w Bodzanowie. Podczas zajęć mogliśmy utrwalić swoją wiedzę na temat tradycji, związanych ze świętami Bożego Narodzenia, posłuchać pięknych kolęd i wierszy oraz wykonać wspólnie łańcuch na choinkę. Dziękujemy za wprowadzenie nas w ten magiczny czas i przypomnienie, co w nim jest najistotniejsze.
Mikołajki
6 grudnia w naszej szkole zapanowała już świąteczna atmosfera. Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły w tym dniu włożyli stroje i dodatki z motywami świątecznymi. W klasach wymieniano się również upominkami, organizowano gry i zabawy, ubierano choinki i dekorowano sale. Chyba wszystkim dopisywały humory i uśmiechaliśmy się do innych częściej niż zwykle.
Pasowanie na czytelnika
3 grudnia 2024r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Celem tej uroczystości jest kształtowanie kultury czytelniczej poprzez zainteresowanie książką oraz pozyskanie nowych czytelników. W świat książek swoich młodszych kolegów wprowadzili uczniowie klasy Vb, krótką inscenizacją w trakcie której pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, zobowiązując się do przestrzegania zasad biblioteki i dbałości o wypożyczone książki. Następnie każdy został pasowany na czytelnika i otrzymał pamiątkowy dyplom oraz klucz do Świata Książek.
Nowe książki w bibliotece szkolnej w ramach NPRCZ 2021-2025
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dzięki wkładowi własnemu Miasta i Gminy Bodzanów, biblioteka szkolna zakupiła 379 nowości książkowych. Są to nowości rekomendowane przez uczniów i grono pedagogiczne. Wśród nich znalazły się m.in. książki z serii: „Dziennik Cwaniaczka”, „Czytam sobie”, Lato”, „Przygody psa Precla”, „Zaopiekuj się mną”, „Zosia i jej zoo”. Ponadto biblioteka zakupiła w ramach programu brakujące lektury szkolne z wykazu lektur obowiązkowych: „Afryka Kazika”, „Cukierku ty łobuzie!”, „Drzewo do samego nieba”, „Dziady cz. II”, „Dziewczynka z parku”, „Kapelusz Pani Wrony”, „ Katarynka”, „Janko Muzykant”, „Mania dziewczynka inna niż wszystkie”, „Mikołajek”, „Detektyw Pozytywka”, w ilości odpowiadającej oddziałom klasowym oraz brakujące tytuły książek z wykazu l
Mapa Etnograficzna Bodzanowa
28 listopada, w budynku OSP w Bodzanowie odbyło się podsumowanie projektu, realizowanego w ramach Rezydencji Animacyjnych, którego celem było stworzenie Mapy Etnograficznej Bodzanowa. Grupa uczniów z naszej szkoły: Natalia Masłowska z kl. 3a, Liliana Bętlewska z kl. 3b, Kacper Krzemiński z kl. 5a, Hanna Jarzębowska z kl. 5a, Amelia Rutkowska z kl. 5b, Maja Ryglewicz z kl. 5b, Bartosz Adamkowski z kl. 7a, Filip Rogulski z kl. 8a, Pola Graczykowska z kl. 8b, Kornelia Guzińska z kl. 8b oraz Julita Kulińska z kl. 8b wykonała rysunki najważniejszych i najpiękniejszych obiektów w naszym mieście, które zostały umieszczone na mapie. W ten sposób nasza młodzież zostawiła po sobie trwały ślad w historii naszej małej ojczyzny.
Bal z okazji Święta Dyni - Pumpkin Party
W piątek, 15 listopada, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w naszej szkole został zorganizowany bal z okazji Święta Dyni. W ramach jego organizacji, klasy wzięły udział w konkursie na najciekawszy plakat związany z tematem Pumpkin Party. W tegorocznej edycji jurorami w konkursie byli wszyscy uczniowie szkoły, którzy nie tylko podziwiali wzajemnie swoje prace, ale również głosując, mieli wpływ na wyłonienie zwycięzców. Inicjatorem oraz fundatorem nagród w konkursie była Rada Rodziców naszej szkoły, fundując dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wspaniały wyjazd na wycieczkę do Płocka!
25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia
Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom już od ponad 100 lat. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości. Często pociesza, innym razem pomaga zasnąć. W tym roku nasz ukochany przyjaciel Miś celebrował swoje urodziny wspólnie z najmłodszymi uczniami. W poniedziałek już od rana, wraz z dziećmi pojawiły się w całej szkole misie – małe, średnie, duże i te bardzo, bardzo duże. Na korytarzu utworzono gazetki tematyczne oraz wystawę książek o misiach. Można było również uwiecznić swój wizerunek w „misiowej fotobudce”.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
W dniach 20-22 listopada 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To jeden z najważniejszych dni dla organizacji UNICEF, zajmującej się prawami dzieci na całym świecie. Cała społeczność szkolna celebrowała ten dzień m.in. poprzez ubiór oraz dodatki w kolorze niebieskim. Na godzinie wychowawczej uczniowie zapoznali się z prezentacjami oraz animacjami o prawach dzieci. Na korytarzach pojawiły się gazetki szkolne oraz plakaty poruszające tematykę ochrony praw dziecka. Natomiast obok biblioteki szkolnej zaprezentowano wystawę książek. W tych dniach uczniowie z klasy 5b odwiedzili koleżanki i kolegów z młodszych klas, aby przeczytać im ciekawe historyjki o prawach dziecka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści i odpowiadały na pytania dotyczące treści utworów.
Spotkanie z kosmetyczką w klasach VIII
22 listopada klasy ósme miały spotkanie z panią Małgorzatą Kowalkowską, kosmetyczką. Pani Małgosia udzieliła młodzieży wielu cennych wskazówek na temat pielęgnacji cery. Podpowiedziała również dziewczynkom, jak delikatnie i stosownie do okoliczności, wykonać makijaż. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas oraz cenne rady.
Konkurs wędkarski 2024
29 października 2024 r. kolejny raz w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczno – Wędkarski, którego organizatorami byli: szkolne Koło LOP w Szkole Podstawowej w Bodzanowie oraz Koło PZW nr 103 w Bodzanowie.
Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy dotyczącej ochrony środowiska naturalnego, wzbogacanie informacji dotyczących znajomości ryb słodkowodnych i roślinności wodnej, zachęcanie do różnorodnych form spędzania wolnego czasu, a także zapoznanie z podstawowymi przepisami dotyczącymi wędkowania.
Spektakl teatralny – „Zemsta” w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Płocku
19 i 20 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły pojechali do Teatru Dramatycznego w Płocku, aby obejrzeć „Zemstę” Aleksandra Fredry. Komedia ta jest jedną z lektur obowiązkowych w podstawie programowej języka polskiego. Nie jest to tekst łatwy dla współczesnej młodzieży do samodzielnego przyswojenia, więc sztuka teatralna w dużym stopniu wspomogła zrozumienie treści lektury. Uczniowie przyznali, że kreacje Cześnika, Rejenta, Papkina, ale także Wacława, Podstoliny czy Klary były bardzo wyraziste i dużo łatwiej im teraz o tych postaciach opowiadać i je charakteryzować, a także zrozumieć komizm językowy, postaci i sytuacyjny, gdy nie trzeba skupiać się na tekście, a można realnie uczestniczyć w przedstawieniu. Dzięki programowi „Kulturalna Szkoła na Mazowszu”, w którym wzięliśmy udział, udało nam się również zakupić tańsze bilety, za co jesteśmy wdzięczni. Był to bardzo uda
Próbne egzaminy ósmoklasisty z Nowej Ery
W dniach od 13 do 15 listopada 2024 r. odbył się próbny egzamin ósmoklasisty z Nową Erą, do którego przystąpili uczniowie klasy VIII a i VIII b naszej szkoły. Młodzież zmierzyła się z arkuszami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Był to efektywny czas na zweryfikowanie swojej wiedzy, ale przede wszystkim oswojenie się z sytuacją egzaminacyjną i pokonanie stresu, który niestety towarzyszy uczniom w takich okolicznościach. Wszystko poszło bezproblemowo i trzymamy kciuki za zadowalające naszych podopiecznych wyniki.